Новини
Україна
Здоров'я

Хворий на коронавірус українець відвідував Італію: стали відомі деталі

03.03.2020 Надiя Проценко 0

Як повідомлялось раніше, із 4 випадків з підозрою на коронавірус в Україні підтвердився один – у Чернівецькій області. Його наявність підтвердили дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України.

Як стало відомо, чоловік, у якого підтвердився Covid-19, є жителем Чернівецької області. Він з дружиною відвідував Італію. В Україну повертався з Італії літаком до Румунії, звідти – власним авто до Чернівців. У Румунії та на кордоні України проходив температурний скринінг, однак підвищеної температури не виявлено. При цьому самопочуття було погане. Про свій стан та історію подорожей чоловік повідомив дзвінком до служби швидкої допомоги. Бригадою швидкої допомоги він був госпіталізований 29 лютого в обласну клінічну лікарню.

У Центрі громадського здоров’я України відзначають, що і хворий, і бригада швидкої, і лікарі та епідеміологи виконали усі національні та міжнародні рекомендації.

Дружина хворого як контактна особа знаходиться під самоізоляцією вдома. За нею встановлено медичне спостереження. У неї жодних симптомів гострого респіраторного захворювання немає. Тож і аналіз на коронавірус у неї не взяли. Віктор Ляшко – заступник міністра охорони здоров’я України – повідомив: «У разі появи симптомів вона також буде досліджена, і в разі необхідності буде проведений вірус-тест».

Чоловік з коронавірусом наразі госпіталізований, ізольований та знаходиться під медичним наглядом. За підсумками ранкового огляду, підвищеної температури у нього немає, є скарги на сухий кашель. Рентгенологічно ознак пневмонії немає. Зразок відправлено для остаточного підтвердження до Лондона.
У Чернівецькій області відповідні фахівці здійснюють увесь спектр протиепідемічних заходів та відстеження контактів. Епідрозслідування цього випадку ведуться відповідно до затверджених алгоритмів МОЗ, Центру громадського здоров’я України та рекомендацій ВООЗ.

Читайте, як уберегтись від зараження коронавірусом та іншими вірусними інфекціями

Фото ілюстративне з відкритих джерел