Художнику Івану Марчуку сьогодні - 84
Сьогодні виповнюється 84 роки Івану Марчуку - найвідомішому і найтитулованішому українському художнику в світі, Шевченківському лауреату, генію сучасності за рейтингом "100 геніїв сучасності", укладеним британською газетою "Дейлі телеграф".
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/96101908_3867417863331878_1129440304219291648_n.jpg)
Його порівнюють з Пабло Пікассо і Сальвадором Далі, називають Рембрандтом наших днів. "Хочу бути незбагненним для себе і для всіх", - сказав Іван Марчук.
У 1990 році у Марчук І.С. відбулася його перша офіційна виставка у Києві. Доробок митця понад 100 персональних виставок. Картини Івана Марчука зберігаються в багатьох колекціях у різних країнах світу.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/1221860.jpg)
· 1996 — Заслужений художник України.
· 7 березня 1997 — лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка.
· 2002 — «Народний художник України».
· 2006 — Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла Івана Марчука до лав «Золотої гільдії» . Сьогодні «Золота гільдія» нараховує 51 художника з усього світу.
· Жовтень 2007 — включений до британського рейтингу «Сто геніїв сучасності» (72-е місце).
· Орден Свободи (25 червня 2016)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/7marchuk2.jpg)
Кореспонденту ІА "Погляд" митець повідомив, що певний час проживав у Бориспільському районі Київщини.
Іван Марчук створив майже 5 тися полотен. Винайшов новий спосіб нанесення на полотно найтонших мазків фарбою і назвав це "пльонтанізм" від слова "пльонтати". Як казав митець, пльонтанізм виник, коли він побачив голі дерева.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/97263315_3867421386664859_2744999038658019328_n.jpg)
Він народився на Тернопільщині. За радянських часів не визнавав соцреалізму, тяжів до авангарду, його творчість офіційно була не бажаною, тому змушений був емігрувати. Тривалий час жив в Австралії, Канаді, США.
"Вперше усвідомив себе [митцем] вже серйозно в 7-му класі. До того я бавився, як і всі діти. Правда, не було чим малювати: олівців нема, акварелі нема, нічого не було. Були квіти. Якщо щось кольорове намалювати, то тими квітами малюєш, пелюстками", - згадує художник.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/unnamed-6.jpg)
"У нас багато талановитих людей і наперекір усьому вони самі себе роблять. І я себе зробив наперекір усьому. Все життя мені заважали. Ніхто ніколи мені ні в чому не допомагав, не підтримував. Перш за все, наша держава! Україна ні на копійку мені нічого не зробила. У моїй майстерні були різні президенти, але вони не дали мені нормального приміщення, аби я мав де працювати", - каже талановитий художник.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/242439.jpg)
"В Україні досі немає обіцяного не однією владою музею Івана Марчука. "А що таке музей? Це ж обличчя держави. Всі ми їздимо по світу і куди ми ходимо? В музеї. Ван Гог "годує" Амстердам, і я стояв у черзі до його музею. А ви не хочете зробити музей Марчука у Києві, щоб і до нас їздили", - говорить художник.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/images-1-1.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/98161528_3867418823331782_443027500080037888_n.jpg)
Так Іван Марчук творить свій світ, свою альтернативну реальність, якою охоче ділиться з глядачем:
"Я, як писали, «вічний мандрівник, прикутий до мольберта», ото я такий. Так все життя прожив. Я не міг відпочивати, направду, не міг. Поки ще є очі, є руки, в тілі – бачиш – малюють. Така звичка, такий режим, і тому я багато зробив. Я ж не жив, я ще не жив, я працював".