Новини
Україна
Київщина
Довкілля
Вода

Хто забруднює воду в Україні: ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів

08.08.2019 Бобрик Юлія 0

Держводагентство оприлюднило «ТОП-100» найбільших підприємств-забруднювачів за 2018 рік. Як повідомляють в агентстві, цей перелік сформований на підставі даних державного обліку водокористування за результатами поданої суб’єктами господарювання звітності про використання води у минулому році.

До антирейтингу потрапили підприємства, які скидають в природні водні об’єкти зворотні води без очистки або після очисних споруд і якість яких не відповідає встановленим у дозволах на спеціальне водокористування гранично допустимим скидам.

Найбільше підприємств-забруднювачів належать до комунальної галузі. В п’ятірку антирейтингу забруднювачів потрапили ПРАТ «АК «Київводоканал», ПРАТ «Меткомбiнат «Азовсталь», ПАТ «Днiпровський меткомбінат» (м. Камянське), ПАТ «Запорiжсталь», КП «Днiпроводоканал». За ними розташувалися ТОВ ВКФ «НАЙС» (м. Днiпро), ДМКП «Львiвводоканал», МКП «Миколаївводоканал», Фiлiя ПРУВОКС ПАТ «ДТЕК Павлоградвугiлля», КП «Чернiгiвводоканал».

Зокрема, в ПРАТ «АК «КИЇВВОДОКАНАЛ» обсяг забруднених стічних вод склав 283,3, натомість забруднених без очистки – 18,4, а забруднених недостатньо очищених – 264,9. Детальніше з показниками всіх підприємств-забруднювачів можна ознайомитися за посиланням.

Також зазначається, що загальна кількість підприємств, що скидають забрудненні стічні води – 539, натомість загальний обсяг скиду стічних вод складає 952 млн. куб. м.

Дані щодо скидання забруднених стічних вод передаються для відповідного реагування Держекоінспекції та Мінприроди.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що концентрації речовин-забрудників в Чорному морі перевищують безпечні норми.