Новини
Київщина
Вишгород
Кримінальні новини

Хто тролить Бежука?

13.09.2019 Косянчук Інна 0

Начальника Вишгородської поліції звинувачують  у пособництві наркозлочинності

На початку вересня на деяких дошках оголошень Вишгорода поширились листівки з фото начальника Вишгородського відділу поліції Романа Бежука з підписами: «Бежук Роман Вікторович – начальник відділу поліції Вишгорода. Одночасно – посібник наркотрафіку Вишгородщини. Ця людина зловживає своєю посадою та сприяє розвитку наркобізнесу в місті». «Пан Бежук керується наступною логікою: «Не можеш побороти наркозлочинність – очоль її!» Потім у різних місцях Вишгорода на асфальті з’явились трафаретні написи: «Бежук- наркокриша».

Звинувачення серйозні. Якщо вони підтверджені фактами – треба не писати на асфальті, а йти в поліцію, СБУ, прокуратуру, зрештою, є вище керівництво і в Бежука. Та головне – що саме відомо про протиправні дії Бежука? Про це хотілось би розпитати авторів написів, але ж вони анонімні.

«Погляд» звернувся безпосередньо до фігуранта меседжів – очільника Вишгородського відділу поліції Романа Бежука.

На його думку, поштовхом могло бути затримання групи осіб, які наносили тяжкі тілесні ушкодження людям біля одного з торгових центрів Вишгорода. Там кілька молодиків, обравши жертву, провокували її на спротив, а потім били, причому потім не грабували.

–Потерпілих було кілька, вони не звертались до поліції. Але в кінці квітня житель Вишгорода звернувся з заявою про нанесення йому тяжких тілесних ушкоджень. Під час розшукових та слідчих дій були встановлені певні особи, причетні до цього кримінального правопорушення. Після проведення судмедекспертиз, слідчих розшукових дій їм у кінці серпня було повідомлено про підозру. Клопотання про обрання їм запобіжного заходу розглядалось Вишгородським райсудом. Після того від компанії адвокатів-правозахисників, які захищали цих громадян у Фейсбуку з’явився пост щодо роботи поліції в цьому кримінальному провадженні, і повідомлялось, що з’явиться відео, де назвуть посадову особу Вишгородщини, яка «кришує» наркотрафік. А 6 вересня у Вишгороді з’явилися листівки з моїм фото, та написи на асфальті. Ці люди позиціонують себе як борці з наркоторгівцями і наркотиками у Вишгородському районі, і нібито ті, кому наносили тілесні ушкодження, є наркоторговцями або наркоманами, – каже Роман Бежук.

–То, можливо, жертвами й справді були наркомани? – запитуємо.

–Можливо. І, може, саме через це дехто з них до нас не звертався. Але не всі такі.

Звичайно, це тільки припущення Романа Бежука про те, хто може бути автором тих меседжів. Але.

–Я це розцінюю як тиск на слідство, і можу запевнити, що моя причетність до «кришування» наркотрафіка – неправда, і що це наклеп. Однозначно. Якби такі факти були, то ці особи  скористалися б законними шляхами. Є управління внутрішньої безпеки, є моє вище керівництво, є ДБР. А щодо листівок – наскільки я знаю, нині Поліція Київщини проводить службову перевірку. Сподіваюсь, мене поінформують про рішення, – каже Роман Бежук.

Також він, нагадавши, що очолив відділ з кінця квітня цього року, поінформував, що торік Вишгородським відділом поліції було задокументовано лише один факт збуту наркотиків, а цього року на даний момент – уже 8, справи за якими скеровано до суду. Також цьогоріч  виявлено 89 фактів зберігання наркотиків. Торік було майже 70.