Без рубрики
Новини
Києво-Святошинський район
Суспільство
Київщина-суспільство

Хто обманув дітей села Чайки: жителі звернулись до Президента

18.02.2019 Катерина Бенке 0

Активісти села Чайки записали відео-звернення до Президента України, де пропонують побудувати школу-хаб для дітей від 5 років. Кожного ранку близько тисячі школярів села Чайки мають їхати через київські затори, щоб потрапити у державний навчальний заклад. Поряд - приватна школа, вартість якої непідйомна для багатьох батьків. Одна "школа" взагалі розмістилась у житловому будинку. Інші школи - у Петропавлівській Борщагівці і теж переповнені. Більшість дітей Чайки щодня через страшні затори на Житомирській трасі їздить навчатись у київські школи. Однак продовжуватиметься це недовго: Міносвіти прийняло положення про зарахування дітей по місцю проживання. Населення зростає і в Києві, і в області. Тобто, діти можуть залишитись взагалі без освіти. Забудовник Олексій Кулагін (який також є депутатом сільради) обіцяв побудувати державну ЗОШ біля житлового комплексу "Чайка". Між Петропавлівсько-Борщагівською сільрадою та Кулагіним виникла суперечка щодо ділянки, на якій споруджуватимуть школу. За словами ініціаторки протесту жителів Чайки Оленою Горб, сільська рада погодилась виділити 10 мільйонів гривень на ділянку, за яку агітував забудовник. В результаті - ООО "Омокс" почала будувати на місці школи багатоповерхівку.
"Ми розуміємо, що ми тут, по суті, безсилі. Я не знаю, що робити, щоб зупинити в потрібний момент будівництво і втратити цю останню ділянку, - розповіла активістка Олена Горб. - Ми зараз розуміємо, що у нас десь 2 тисячі дітей. З них шкільного віку - десь тисяча".
Активісти вирішили боротись за право своїх дітей на освіту на всіх рівнях та звернулись до Президента України Петра Порошенка з пропозицією створити державну школу-хаб, в якій могли би навчатись також діти з навколишніх сіл. До навчального закладу хочуть додати дошкільні класи, щоб також вирішити проблему нестачі ДНЗ. [embed]&t=42s&fbclid=IwAR27hiKC_tBquNovzLlr9mLQA7A_VXt3I3U04zXLfoUGGNpXBrHMIGjVgYw[/embed] Зараз активісти отримали відповідь від Адміністрації Президента України: їх звернення передали на розгляд Київської обласної держадміністрації. Олена Горб заявила, що активісти чекатимуть на відповідь, але не зупинятимуться: звертатимуться до КОДА, депутатів, районного керівництва.