Новини
Україна
Здоров'я

Хто має право на безкоштовне ПЛР-тестування

08.07.2020 Надiя Проценко 0

8 липня на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов уточнив, хто з українців має право на безкоштовне ПЛР-тестування для виявлення COVID-19, оскільки у людей і досі, незважаючи на більш ніж 3-місячний карантин в країні, виникають питання щодо ПЛР-тестування.

фото - pixabay.com

За словами міністра, у МОЗ є чіткий механізм здійснення безкоштовних тестувань на коронавірус. Згідно з ним, мають право на безкоштовне тестування:

  • люди, які мають ознаки коронавірусної хвороби;
  • контактні особи (ті, хто перебували у контакті з хворими на COVID-19);
  • пацієнти, які потребують планової госпіталізації;
  • медичні працівники, які працюють з хворими на COVID-19 (проходять тестування раз на 14 днів);
  • працівники Нацполіції та Нацгвардії за визначеним переліком (тестуються раз на 30 днів).

Традиційно очільник МОЗу навів свіжі ціифри по захворюваності на COVID-19 та розповів приємну новину – за минулу добу в Україні одужали 926 осіб, що є абсолютним рекордом за весь період пандемії. Водночас за минулу добу зафіксовано 807 нових випадків захворювання померли 23 особи.

Літо у розпалі, багато хто задумується над питанням відпочинку за межами України. Дізнайтесь, як уникнути самоізоляції після повернення з-за кордону.

Однак, пакуючи валізи, не забувайте перевіряти інформацію про майбутнє місце відпочинку. Зокрема раніше «Погляд» повідомляв, що на пляжах Одеси виявили кишкову паличку.