Новини
Україна

Гривня зміцнилась до долара найбільше за всі валюти світу

03.08.2019 Гапон Юлія 000

​​

▪️Серед світових валют, які найбільш зміцнилися щодо долара, переважають грошові одиниці країн, що розвиваються.

▪️Українська гривня посіла перше місце серед світових валют зі зростання щодо курсу американського долара. Про це свідчать дані агентства Reuters.

▪️Судячи з опублікованої інфографіки, гривня з початку поточного року зміцнилася до долара на 9,1%. Друге місце в рейтингу зайняв російський рубль, який зріс до долара на 8,3%. На третій позиції єгипетський фунт - зростання проти долара на 8%.

▪️При цьому найбільш девальвованою валютою стало аргентинське песо, вартість якого впала на 15% відносно долара. Також помітно "просіли" шведська крона (8,3%) і південнокорейська вона (6,9%).

▪️Загалом серед світових валют, які найбільш зміцнилися щодо долара, переважають грошові одиниці країн, що розвиваються, в той час як валюти розвинених країн, переважно, девальвували.

▪️Нагадаємо, на початку цього тижня гривня рекордно зміцнилася відносно долара, наблизившись до психологічного рубежу в 25 грн/дол. Але вже 1 серпня курс гривні помітно просів. А на понеділок, 5 серпня, НБУ встановив курс 25,53 грн/дол.

▪️Раніше в Кабміні розкритикували НБУ за зміцнення гривні. Глава Мінфіну Оксана Маркарова пошкодувала, що не може впливати на політику центробанку, яка не стримує зростання гривні.

Джерело: "Кореспондент"