Новини
Україна
Здоров'я

Грип та ГРВІ: в Україні перевищено епідемічний поріг

12.02.2020 Надiя Проценко 0

Поки весь світ стежить за розповсюдженням нового коронавірусу, який отримав офіційну назву COVID-19, в Україні захворюваність на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг на 55,6%. Тільки в м. Київ та Харківській області зберігається неепідемічний рівень активності. В усіх інших областях України зареєстровано епідемічну активність різної інтенсивності.

У світі коронавірус, а в Україні – грип та ГРВІ: перевищено епідемічний поріг
Розподіл рівнів епідемічної активності захворюваності на грип та ГРВІ серед регіонів України

Такі дані станом на 9 лютого подає Центр громадського здоров’я України, зауважуючи, що всього з початку епідсезону зареєстровано 26 лабораторно підтверджених летальних випадків унаслідок ускладнень грипу.
Минулого епідсезону на грип та ГРВІ перехворіли 5,4 млн українців, зареєстровано 64 лабораторно підтверджені летальні випадки внаслідок грипу, з них 12 дітей до 17 років.

Протягом 6-го тижня цього року (з 3 по 9 лютого) на ГРВІ захворіла 260 871 людина, із них 68% – діти до 17 років. З початку епідсезону госпіталізовано 95 364 осіб, із них 76,8% д – діти.

Із 1 жовтня від грипу вакцинувалися 236 343 людини, тоді як за весь попередній епідсезон щеплення зробили 161 543 людини.

Грип – це високозаразне вірусне захворювання з ризиком тяжких ускладнень та смерті. Найчастішим ускладненням хвороби є пневмонія, яка може за 4-5 днів призвести до летальних наслідків. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу. Тож за перших ознак захворювання (раптовий початок недуги, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 °С і більше, кашель, в окремих випадках – блювота і діарея) обов’язково звертайтеся до сімейного лікаря. Самолікування від грипу може бути небезпечним для здоров’я і життя.