#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Суспільство

Громадське обговорення: ТОП-10 основних змін для вступу до вишів

28.08.2019 Косянчук Інна 0

Міністерство освіти і науки оприлюднило новації, які увійшли до проєкту Умов прийому до вищих навчальних закладів на 2020 рік

Сьогодні, 28 серпня, на сайті Міністерства освіти і науки оприлюднено проєкт Умов прийому до вищих навчальних закладів на 2020 рік. З проєктом можна ознайомитись за посиланням і долучитись до обговорення проєкту. У міністерстві чекають пропозицій від усіх бажаючих до 28 вересня. Надіслати їх можна на електронну пошту [email protected].

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зауважила: “Останні 2 роки вступна кампанія проходить у найбільш комфортних та зручних умовах, без нарікань та скандалів. Наш секрет - завчасне планування усіх новацій та ретельна підготовка системи та вступників до них. Не зраджуючи сталим практикам, ми вже зараз, 28 серпня 2019 року, оприлюднюємо до громадського обговорення Умови прийому до вишів на 2020 рік. Документ містить багато цікавих та корисних новацій, які зроблять систему ще прозорішою та ефективнішою. Наприклад, цьогоріч ми успішно провели єдиний конкурс з Міністерством охорони здоров'я, наступного року приєднується також Державна фіскальна служба. Ми сподіваємося залучити до цього конкурсу ще заклади Державної служби статистики та Міністерства культури. Тоді ми матимемо справжній національний конкурс, де місце ходить за студентом незалежно від відомчих ознак закладу. Зараз усі охочі можуть внести свої пропозиції, і ми, звісно, запрошуємо вас це робити”.

В опублікованому проєкті пропонується ТОП-10 основних змін:

1. Вступники на базі 11-ти класів зможуть подати на бюджет 5 заяв на будь-яку кількість спеціальностей. Цього року вони могли використовувати до 7 заяв на 4 спеціальності. Така зміна зумовлена тим, що 35,8% вступників, які отримали бюджетні місця за 6 пріоритетом, відмовилися від них, за 7 пріоритетом - 42,4%. Кількість заяв на контракт традиційно не обмежуватиметься.

2. Для вступу або переведення на бюджет мінімальний конкурсний бал вступника має бути не менш як 125.

3. Уперше держзамовлення на підготовку молодших бакалаврів буде як на ступінь вищої освіти. Для цих вступників не діятиме поріг 125 конкурсних балів для участі у конкурсі на бюджет.

4. Вперше для вступу прийматимуть сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 4-х років: 2017 (окрім іноземних мов), 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів.

5. Якщо людина з особливими освітніми потребами подаватиме документи для вступу на спеціальність, де передбачені вступні іспити, творчий конкурс або співбесіда, виш має забезпечити умови для проходження таких випробувань. Раніше організація такого вступу залишалася на розсуд приймальної комісії кожного окремого закладу.

6. Цьогоріч вступникам на лікарські спеціальності (“Стоматологія”, “Медицина”, “Педіатрія”) для участі в конкурсному відборі потрібно було мати не менш як 150 балів з другого та третього конкурсних предметів. Проєктом Умов ця вимога зберігається, однак вона не поширюватиметься на вступників, які мають конкурсний бал більш як 175.

А ось мінімальний конкурсний бал для вступу на спеціальності “Право”, “Публічне управління та адміністрування”, “Міжнародні відносини”, а також “Фармація, промислова фармація” (магістра на базі повної загальної середньої освіти) збільшується до 150.

7. Для вступу на бакалавра на основі молодшого спеціаліста потрібно буде обов'язково подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. КТакож для навчання за спеціальністю “Економіка” та спеціальностями галузей знань “Управління та адміністрування” та “Публічне управління та адміністрування” додатково треба буде подавати сертифікат ЗНО з математики (математики або історії України для вступу на контракт).

8. Цьогоріч уперше відбувся єдиний широкий конкурс МОН і МОЗ на медичні спеціальності. 2020-го широкий конкурс також планується провести з Державною фіскальною службою.

9. Подавати заяви через електронні кабінети зможуть також вступники в магістратуру на основі бакалавра. Це потрібно, аби підвищити рівень прозорості вступу.

Окрім того, подавати документи через е-кабінети зможуть вступники, які мають право на пільги. У кабінет вони зможуть завантажити сканкопії документів, які підтверджують право на пільгу. Досі щоб скористатися пільгами, такі вступники, мали подавати документи в паперовій формі лише  до приймальних комісій.

10. У наступному році планується розширити перелік спеціальностей, на які треба буде складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО. Так, у 2018 році таких спеціальностей було 18, цьогоріч – 32, у 2020 році складання ЄВІ передбачено для понад 80 спеціальностей.

Важливо, що в проєкті внесені мінімальні зміни щодо термінів вступу. Зокрема, для реєстрації заяв через електронні кабінети планується виділити 10 днів - з 13 до 22 липня.

Втім, якаю буде остаточна редакція Умов прийому до вищих навчальних закладів на 2020 рік, залежить від усіх небайдужих, які візьмуть участь в обговоренні й надішлють до МОН свої пропозиції.

Джерело: МОН

Фото з відкритих інтернет-ресурсів