Новини
Україна
Суспільство
Київ

Готується книжка для дітей ветеранів


Фонд Східна Європа і Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді КМДА створять видання-комікс для дітей, чиї батьки можуть переживати посттравматичний стресовий розлад після повернення з АТО/ООС

Одним із перших спільних проєктів Фонду та Центру стане розроблення видання для дітей, чиї батьки-військові повернулись із зони бойових дій на сході України.  Фахівці Центру приєднуються до проєкту, який включає створення спеціальної книжки-коміксу, аби надати йому важливу експертизу щодо роботи з дітьми у кризових ситуаціях. Зокрема, у виданні автори просто й доступно розповідатимуть дітям про зміну ситуації в родині з поверненням батька/матері з війни. А також пояснюватимуть, як дитині варто реагувати на ту чи іншу ситуацію, і що діти можуть зробити, щоб допомогти близькому швидше адаптуватись до мирного життя тощо.

Ця робота відбуватиметься в межах проєкту “All4One: комплексна програма психологічної та менторської підтримки ветеранів”, який Фонд Східна Європа реалізує за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

“Нам надзвичайно приємно, що з Київським міським центром соціальних служб ми розпочали цю соціально необхідну діяльність. Попереду у наших організацій надзвичайно багато роботи з огляду на соціальну ситуацію в Україні. Тому Фонд Східна Європа покладає великі надії на плоди нашої співпраці, великі перспективи якої вже видно тут і зараз”, – зазначив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

Проєкт спрямований на сприяння психологічній реабілітації, соціально-професійній адаптації ветеранів шляхом застосування нових методик, а також – впровадження нових підходів до надання соціальних і психологічних послуг. Це здійснюватиметься, зокрема, через передачу проєктних напрацювань Фонду до Центру. Заплановано створення спільних робочих груп, організація спільних заходів для представлення відповідних проєктних напрацювань, обмін інформаційними матеріалами тощо.

Книжку планують написати до квітня 2020 року. Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді КМДА також приєднається до поширення доробку серед цільової аудиторії.

ДОВІДКА. Програма “All4One” має на меті покращення добробуту та інтеграція ветеранів за допомогою організації роботи гарячої лінії та програми психологічної підтримки, а також – розвитку навичок та можливостей для працевлаштування ветеранів та членів їхніх сімей.

Джерело: Фонд Східна Європа