Новини
Україна

Готується безпекова угода з США і не тільки: головне зі звернення Зеленського (ВІДЕО)

Проєкти документів передбачають заходи безпеки на період до вступу України до НАТО.

Володимир Зеленський повідомив, що українська влада готує сім нових двосторонніх безпекових угод, зокрема зі Сполученими Штатами Америки.

Про це він повідомив у вечірньому зверненні.

"Зокрема, щодо безпекової угоди зі США. Зброя, фінанси, політична взаємодія – сьогодні працював з командою щодо конкретних деталей цих документів і по деяких із них уже є попередній текст угод. Кожна з них підтримає нас і цього року, і в наступні роки – безпекова архітектура на час до вступу до НАТО".

Він додав, що до проєктів документів включені "сильніші можливості" для України та для спільної безпеки з західними партнерами нашої держави.

Володимир Зеленський підкреслив, що особливу увагу і пріоритет надано захисту від російського терору та всьому, що може його посилити.

"Друге – європейський напрямок. Як і на кожному попередньому етапі інтеграції з Євросоюзом, багато залежить саме від нашої активності. Україна вже повністю реалізувала свою частину зобов’язань, щоб цього червня фактично розпочати переговори щодо вступу.

Він зазначив, що робота над деталями та аспектами комунікації ведеться разом і командою юристів-міжнародників.

Володимир Зеленський також нагадав, що Україна продовжує підготовку до Глобального саміту миру разом зі Швейцарією.

"Сьогодні узгодили фінальні штрихи, а також максимально активно працюємо для того, щоб на Саміті було якнайбільше лідерів і країн. Це принципово. Світ може зупинити будь-якого агресора. Якщо буде діяти в єдності та за правилами більшості – жодна агресія не витримає справді глобального тиску. І ми всі разом маємо примусити Росію до миру".

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський подякував Джо Байдену та Сполученим Штатам за новий пакет військової допомоги для України. Він додав, що цими днями йшла активна робота з американськими друзями — на всіх рівнях, — щоб оперативно наповнити цей пакет від Сполучених Штатів саме такою зброєю, яка потрібна нашим воїнам: від "атакамсів" і артилерії, від протитанкової зброї і ракет для "хаймарсів" до необхідної ППО і техніки.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція.