Новини
Україна
Новини Київської області
Технології

Google ввів у експлуатацію підводний кабель для високошвидкісної передачі даних між США та Європою


Google разом зі своїм партнером SubCom оголосив сьогодні про введення в експлуатацію приватного підводного кабелю Dunant між Верджинією-Біч та Сен-Ілер-де-Ріє на французькому атлантичному побережжі.

Вперше Google анонсував цей проєкт, названий на честь першого лауреата Нобелівської премії світу та засновника Червоного Хреста Анрі Дюнани, ще у середині 2018 року. Тоді планувалося, що проєкт буде запущений у 2020 році, але, окрім вирішення проблеми, пов'язаної з прокладанням довгого кабелю між континентами, керівниками проєкту, не був врахований фактор пандемії.

Джерело: Google

Загальна пропускна здатність кабелю довжиною майже 4000 миль складає 250 терабіт на секунду - цього достатньо, щоб передати «всю оцифровану Бібліотеку Конгресу три рази в секунду». На відміну від деяких старих кабелів Dunant використовує 12 оптоволоконних пар у поєднанні з технічними нововведеннями, спрямованими на максимальне збільшення пропускної здатності, для досягнення цих показників.

«Google намагається задовольнити зростаючий попит на хмарні сервіси та якісний онлайн-контент», - зазначив Марк Сокол, старший директор з інфраструктури Google Cloud. «Маючи рекордну ємність і швидкість передачі даних, Dunant допоможе користувачам отримувати контент, де б вони не знаходилися, і доповнити один із найзавантаженіших маршрутів в Інтернеті для підтримки Google Cloud. Dunant - це гарне досягнення, яке стало б неможливим без самовідданості як Підкомітету, так і співробітників, партнерів та постачальників Google, які в цьому році подолали безліч проблем, щоб зробити цю систему реальною».

Читайте також: ПриватБанк відкрив перше в Україні цифрове відділення

Тепер, коли Dunant працює, наступним кабелем Google стане кабель Грейс Хоппер між Нью-Йорком та Європою з посадковими станціями у Більбао, Іспанії, Буде та Великобританії. Google вперше анонсував цей новий кабель, який він також будує у партнерстві з SubCom, у липні минулого року. Очікується, що він буде запущений у 2022 році та міститиме 16 пар волокон.

Джерело: Google

Крім того, Google також будує кабель Equiano з Південної Африки в Португалію. Цей кабель повинен бути підключений до мережі у кінці цього року. У доповненні до своїх приватних кабелів Google також є партнером ряду консорціумів, які об'єднуються для створення кабельних систем.

Читайте також: Microsoft Edge тепер сповіщатиме своїх користувачів про викрадені паролі

Будьте у русі найсвіжіших новин Київщини, України та світу разом з нами – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина», Instagram @poglyad.news та дивіться на YouTube.