Новини
Київщина
Обухів
Васильків
Вибори

Головний правоохоронець Київщини розповів про порушення виборчого права на 94–му ОВК

10.07.2019 Кочкина Марина 0

Протягом  брифінгу тимчасово виконуючий обов’язки керівника поліції Київської області - Андрій Нєбитов, проінформував про стан справ, щодо порушень виборчого законодавства на території столичного регіону.

Зокрема, Андрій Нєбитов навів факт порушення виборчого права на Обухівщині. Так, до поліції області надійшло депутатське звернення одного з Народних депутатів України про те, що 06.07.2019 окружна виборча комісія 94-го одномандатного виборчого округу закінчила жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій та утворила ДВК, чим порушила Закон України «Про вибори народних депутатів», згідно якої повинна була це зробити не пізніше 05.07.2019.

Крім того, до списку кандидатів на членів ДВК були включені особи, яких немає в живих, які власноруч не писали заяви про наміри входження до ДВК, не давали своєї згоди на це, а також особи, які проживають на окупованих територіях, щоб напередодні виборів замінити їх на підготовлених. У рамках кримінального провадження, відкрито за ст. 158 Кримінального кодексу України триває досудове розслідування.

Загалом, від початку передвиборчої кампанії до поліції Київщини надійшло 95 заяв та повідомлень про ймовірні порушення чинного законодавства у сфері виборчого права. З них за матеріалами перевірки складено 50 протоколів та 14 фактів внесено до Єдиного реєстру досудового розслідування. Більшість фактів пов’язані з незаконною агітацією, перешкоджанням виборчого права, пошкодження майна, самоправством

Поліція Київської області