Новини
Україна
Україна-суспільство

Фонд енергоефективності надасть ОСББ інструменти для термореновації багатоквартирних будинків

16.04.2019 Бобрик Юлія 0

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко запевнив, що Співпраця ОСББ з Фондом енергоефективності буде набагато ефективнішою, ніж за програмою «теплі кредити».

Як повідомляє прес-служба відомства, на відміну від програми «теплих кредитів», яка співфінансує тільки будівельні матеріали, Фонд енергоефективності співфінансуватиме проведення проектних робіт, енергоаудиту, енергосервісні роботи та будівельні матеріали. Такий комплексний підхід дасть більшу економію і можливість отримання значно більшої грантової підтримки українським домогосподарствам.

«Дуже важливими є розроблені пакети Фонду енергоефективності, які дають суттєві переваги для ОСББ. Перша перевага – це швидка і ефективна робота, коли впроваджується пакет А і встановлюються індивідуальні теплові пункти – ІТП, та теплові регулятори на під’їзди. Якщо порахувати по фінансовим вкладенням – це близько 600 тис. грн, економія – 25%. І друга, при впровадженні пакету Б  буде проводитися повна термомодернізація будинку. Вартість – більша, а економія – від 25% до 40%. Тому ми запропонували покроковий підхід і хочемо, щоб саме ОСББ, як перший крок, обирали Пакет А, відчували зміни від енергоспоживання, рухалися до підготовки проектної документації та термомодернізації будинку», – наголосив Геннадій Зубко.

Як повідомляли в ІА «Погляд» , громадяни активно беруть «теплі кредити». А у Переяславі планують провести енергоаудит школи.