Новини
Україна
Новини Київської області
Культура
За кордоном
Новини Кіно

Фільм «Земля Івана» покажуть у Карлових Варах


Стрічку про унікального митця-самоука з Київщини демонструватимуть на 54-му Міжнародному кінофестивалі

Український документальний проект «Земля Івана» (Ivan’s Land) відібрано до участі в індустрійній секції Docs in Progress 54-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах. Фільм створено компанією "MaGiKa Film" за підтримки Держкіно України. Автором сценарію і режисером  є Андрій Лисецький, продюсерами – Геннадій Кофман та Ольга Бесхмельниціна.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко підкреслив: «Останніми роками українське кіно на Карловарському міжнародному кінофестивалі стало помітним явищем. А цьогоріч воно представлене тут особливо широко – окрім «Землі Івана», маємо дві стрічки у конкурсних програмах. Тож бажаю успіху всім українським учасникам!».

54-ий Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах відбудеться з 28-го червня по 6-те липня. Робота індустрійної секції триватиме з 30-го червня по 3-тє липня.

Як уже повідомляв «Погляд»,  у центрі стрічки –– майстер декоративного розпису, народної іграшки та скульптури з села Дударків на Київщині Іван Васильович Приходько. Заслужений майстер народної творчості України, лауреат державних премій ім. Павла Чубинського, Катерини Білокур, Петра Верни. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Учасник багатьох національних, регіональних, обласних, районних і міських виставок народного та декоративного мистецтва, етнографічних і мистецьких свят, фестивалів, ярмарків, симпозіумів. Персональні виставки митця відбулися в київських галереях і музеях у 1995, 1997, 2000, 2003, 2006, 2010 роках. У 2012 році твори Приходька виставлялися у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, а в 2013 – у Посольстві США в Києві.

Джерела: Державне агентство України з питань кіно, Кінокомпанія "Магіка-фільм"

Фото з відкритих інтернет-ресурсів