Новини
Фастів
Надзвичайні новини
Кримінальні новини

Фастівчан обдурили шахраї: представлялись працівниками банків


Фото - РБК -Україна

Впродовж двох діб троє фастівчан стали жертвами шахраїв.

Про це повідомляє Фастівське відділення поліції.

Так, до фастівської поліції звернулися дві фастівчанки з письмовою заявою про те, що їм на мобільний телефон подзвонив невідомий. Співрозмовник, називаючись працівником банку повідомив, що необхідно назвати номер картки і пін-код для перевірки даних. Одна заявниця таким чином втратила 7 тисяч грн, а друга 1 500 грн.

Також жертвою стала ще одна фастівчанка, яка на сайті OLX замовила електронно-цифрове піаніно перерахувавши кошти в сумі 3 тисячі гривень, а товар не отримала.

За цими фактами фастівська поліція відкрила кримінальні провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

Фастівська поліція застерігає:

Щоб не стати жертвою шахраїв, ніколи не можна приймати жодних рішень під час або відразу після телефонного дзвінка незнайомої людини, не можна повідомляти жодної особистої інформації та жодної інформації щодо банківської картки.

Співробітники банків ніколи не телефонують клієнтам і не питають у них пін-коди, паролі, та інші таємні дані. Попросіть співрозмовника представитися із зазначенням посади. Зателефонуйте до банку, з’ясуйте, чи є в них такий співробітник. Номер гарячої лінії банку є на вашій банківській картці. Відвідайте найближчий офіс свого банку та розкажіть про ситуацію. Повідомте поліцію про можливий факт шахрайства. Якщо в розмові називаються якісь імена близьких, знайомих або друзів, обов’язково зателефонуйте їм.

Також шахраї полюють за своїми жертвами і на вулицях. Деякі люди, особливо пенсіонери, часто в гаманцях зберігають разом із карткою пін-код своєї картки, довіряють її стороннім особам, повідомляючи при цьому свій код. Нерідко знімають кошти з рахунків та не звертають увагу на оточуючих та на те, як виглядає банкомат, чи не містить він сторонніх пристроїв.

Щоб не попасти на гачок аферистів, нікому зі сторонніх осіб не можна повідомляти пін-код своєї картки, не варто зберігати пін-код разом з карткою. Слід також звертати увагу на зовнішній вигляд банкомату.