Новини
Фастів
Здоров'я

Фастів отримав експрес-тести на коронавірус


Місто отримало 10 експрес-тестів для первинної діагностики коронавірусу.

Про це інформує Фастівська міська рада.

Придбані ці діагностичні експрес-тести за кошти резервного фонду Фастівським міським Центром первинної медико-санітарної допомоги.

Проте, зрозуміло, що такої кількості тестів для Фастова недостатньо, тому, щоб повністю контролювати ситуацію з поширенням коронавірусу, місто очікує поставок діагностичних матеріалів на державному рівні.

Дані експрес-тести на коронавірус будуть використовувати тільки у разі підозри на COVID-19 з наявністю характерних симптомів хвороби.

Для довідки: швидкі тести використовуються для перевірки людей, у яких виявлена підвищена температура та є підозра на зараженням коронавірусом. Експрес-тести визначають наявність антитіл до віруса в крові, а не власне присутність вірусу.

Цей метод вважається не дуже точним, оскільки антитіла наш організм починає виробляти не з першого дня інфікування хворобою, а в її розпал – у випадку Covid-19  це приблизно 5-7 день.

Результат тесту стає відомий вже за 15 хвилин. Але в будь-якому випадку вірогідність виявлення захворювання при перевірці експрес-тестом не є стовідсотковою і його результати обов’язково потрібно підтвердити у лабораторії за допомогою ПЛР-тесту (тесту методом полімеразної ланцюгової реакції).