Суспільство
Технології

Facebook та Instagram стежать за неповнолітніми користувачами

16.11.2021 Созанська Ірина

За допомогою спеціального забезпечення соцмережі відслідковують активність власників акаунтів, яким менш як 18 років під час перегляду вебсторінок.

Фото: pixabay.com

Британське видання The Guardian написало про дослідження, в рамках якого три компанії створили підроблені акаунти: 13-річного й двох 16-річних підлітків. 

З'ясувалося, що програмне забезпечення Meta (нова назва компанії Facebook – ред.), якій належать популярні соцмережі, зберігає дані з інших вкладок браузера й сторінок, які відкривають діти.

Зокрема, зберігаються дані про те, які кнопки натискає неповнолітній користувач, які терміни він шукає та які товари купує. Ці дані може використовувати для створення більш «адресної» реклами, яка потраплятиме у сферу інтересів конкретного користувача.

Правозахисні організації звернулися з відкритим листом до засновника Meta марка Цукерберга і закликали його відмовитися від збору даних, оскільки це не допомагає вберегти дітей від "рекламного переслідування".

Нагадаємо, компанія Facebook змінила назву на Meta, про ребрендинг оголосив засновник Facebook Марк Цукерберг. Нова назва відображатиме амбіції засновника побудувати метавсесвіт. 

Раніше Facebook оголосив, що тепер соцмережа буде розвінчувати міфи про зміни клімату. До повідомлень по цій темі будуть додаватися ярлики, які направлятимуть користувачів в спеціальний інформаційний центр – там можна буде побачити цифри і дані з фактичних джерел.

До того ж компанія марка Цукерберга підключила гаманець Facebook Pay в Україні – за допомогою нього можна здійснювати платежі всередині цієї екосистеми. До гаманця можна прив’язати карту будь-якого банку або акаунт PayPal.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Київщини, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram канал.