Новини
Всесвіт
За кордоном

Експерт НАСА повідомив про можливу катастрофу Starliner


Експерт консультативної ради з аерокосмічної безпеки НАСА Пол Хілл повідомив, що під час випробувального польоту безпілотного космічного корабля Boeing Starliner в грудні могла статися катастрофа. Його слова наводить портал Spacenews.com.

Нагадаємо, перший запуск Boeing Starliner з манекеном на борту відбувся 20 грудня і транслювався у прямому ефірі. Проте вже 21 грудня стало відомо, що запуск пройшов невдало, Starliner, не долетівши до МКС, повернувся на Землю.

Експерт НАСА Пол Хілл заявив про ще одну помилку, виявлену фахівцями Boeing в програмному забезпеченні незадовго до сходу корабля з орбіти. За його словами, ця помилка була виправлена в польоті, але могла призвести до неконтрольованого руху двигуна. Корабель міг зазнати катастрофи, вважає Хілл. Також вчасно була виявлена помилка в бортових годинах, після чого рада вирішила провести перевірку бортового програмного забезпечення.

Ця нова проблема програмного забезпечення, яку раніше NASA чи Boeing не обговорювали, була озвучена під час засідання Консультативної групи з питань аерокосмічної безпеки НАСА 6 лютого, на якій було розглянуто грудневий тестовий політ Starliner.