Новини
Екологія
Новини світу

Дві п'ятих всіх видів рослин Землі знаходяться під загрозою зникнення


Виявилося, що нові рослини вмирають швидше, ніж ми дізнаємося про їхнє існування.

Фото: ІА «Погляд»

Про це повідомили в BBC News.

Вивчивши рослини з 42 країн світу, міжнародна група з 200 вчених прийшла до висновку, що дві п'ятих рослин в світі знаходяться під загрозою зникнення. Автори роботи зазначають, що чимало видів вмирають швидше, ніж вчені можуть їх виявити.

Докладна доповідь на цю тему буде представлена на саміті ООН, на якому світові лідери обговорюватимуть заходи щодо вирішення проблеми втрати біорізноманіття.

Нагадаємо, на думку вчених, через 10 років на планету чекає різке скорочення біорізноманіття.

«Це дуже тривожна картина, і вона вимагає термінових дій. Ми програємо гонку з часом, тому що нові види зникають швидше, ніж ми можемо їх виявити. Чимало з рослин, що ще не відкриті, можуть містити важливі підказки для вирішення деяких з найбільш нагальних проблем медицини, і навіть, можливо, нових і поточних пандемій, які ми спостерігаємо сьогодні», – зазначає директор з науки Королівських ботанічних садів у Великобританії професор Олександр Антонеллі, який також є одним з авторів нового дослідження.

Довідка. у 2019 році 1942 рослин і 1886 грибів були названі новими для науки, серед них є види, які можуть бути цінними в якості продуктів харчування, напоїв, ліків.

Дослідження також демонструє, що 723 види рослин, які наразі використовуються в медицині, знаходяться під загрозою зникнення, а надмірний збір врожаю є загрозою для ще більшої кількості видів.

Як повідомляв «Погляд» раніше, за 50 років чисельність диких тварин у світі скоротилася на 68%.