Новини
Україна
Новини Київської області

Дозволивши вступ з ОРДЛО без ЗНО, Україна визнає атестати «ДНР»-«ЛНР», - Гриневич


Гриневич вважає, що закон є «дискримінаційним» щодо інших абітурієнтів.

фото: "Еспресо.тв"

Ексміністр освіти і науки Лілія Гриневич вважає, що ухваленням закону про вступ абітурієнтів з окупованих територій в українські виші без ЗНО Україна фактично визнає свідоцтва про середню освіту, які терористичні організації «ДНР»-«ЛНР» видають на окупованих територіях Донеччини й Луганщини.

Про це вона заявила в ефірі програми «Великий ефір Василя Зими» на Еспресо.TV.

Вона зауважила, що цей закон матиме негативні наслідки, та пояснила, що цей законопроект вилучає поняття про те, що випускники, які здобували середню освіту в ОРДЛО, мають складати державну підсумкову атестацію та отримувати тут українське свідоцтво про середню освіту.

«Що це означає? Це виглядає так, що ми тепер будемо визнавати середню освіту, отриману на окупованих територіях», - сказала вона.

Також ексочільниця МОН вважає, що закон є «дискримінаційним» щодо інших абітурієнтів.

«Друге, якщо повністю прибираються конкурсні умови, принаймні співбесіда, то як вони (абітурієнти з окупованих територій. - «Погляд») мають довести, що вони можуть здобувати вищу освіту?» - зазначила також Гриневич.

Іще Гриневич прогнозує, що закон ударить по вишах, які переїхали з окупованих територій на підконтрольні, і «знекровить» їх.

«І третє дуже слабке місце цього закону. Ми думаємо, що ми таким чином розширюємо можливості випускникам. Але не враховуємо однієї речі. Що вищі навчальні заклади, які були відкриті, (освітні. - «Погляд») центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна» забезпечувалися державним замовленням. Ці виші були в Донецькій і Луганській областях, а також ближче до східної частини і Криму, в Херсонській, Миколаївській тощо. Чому це важливо? Тому що внаслідок різних подій російсько-української війни в нас пішов відтік мешканців із різних міст, таких як Маріуполь, де є хороший університет, з інших міст Донеччини і Луганщини. Там є вищі навчальні заклади, викладачі й студенти, які мали велику мужність переїхати з окупованих територій в Україну, хоча все обладнання залишилося у вишах на загарбаній території», – акцентувала Лілія Гриневич.

Нагадаємо, в Україні дітям із ОРДЛО дозволили вступати у вузи без ЗНО.