Новини
Культура
Київщина-суспільство
Новини Кіно
Київ

Довженко-Центр заявив, що лишився без фінансування

28.05.2020 Кочкина Марина 0

Національний центр Олександра Довженка повідомив про свій стан неплатоспроможності. Довженко-Центр – державний фонд фільмів, що зберігає більше 6 000 художніх, документальних та анімаційних українських та закордонних фільмів. Має в своїй структурі кіноархів, кінолабораторію, музей кіно, фільмофонд та медіатеку.

Текст заяви Довженко-Центр опублікував на своїй сторінці у фейсбуці:

Від початку 2020 року Центр не отримав плановане державне фінансування за бюджетною програмою 1806030 "Державна підтримка кінематографії", що пов'язано з незатвердженням Міністерством фінансів поданого Міністерством культури та інформаційної політики (МКіП) проекту паспорту програми.

Однією з причин незатвердження паспорту є саботаж керівництвом Державного агентства України з питань кіно своїх обов'язків у частині організації бюджетного процесу та подання в Мінфін занижених показників фінансування Центру всупереч затвердженому МКіП річному плану підприємства та Порядку використання коштів, затвердженого Постановою КМУ від 18 квітня 2018 р. № 339.

Звернення до Міністерства культури та інформаційної політики та Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики з проханням поновити гарантоване законом бюджетне фінансування інституції (і всієї кіногалузі) результатів не дали.

Також стало відомо, що директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко заявив, що подав у відставку. Про це повідомляє аналітичний портал "Слово і діло". Відповідну заяву він опублікував на своїй сторінці у Facebook 28 травня. Причиною свого звільнення Козленко вказав припинення бюджетного фінансування, яке призвело до банкрутства підприємства.

«На жаль, через кричущу некомпетентність і відвертого саботажу призначеної на сумнівному конкурсі голови Держкіно Кудерчук М.М. і начальника управління економічного розвитку та фінансів Міністерства Якубівського В.В., паспорти бюджетної програми 3806030 Державна підтримка кінематографії досі не підписані, до Міністерства фінансів України надано свідомо некоректна інформація по результативні показники Центру, а будь-яка комунікація з Центром з боку обох посадовців ігнорується», - написав Козленко в заяві.

Також, Козленко зазначив, що в результаті заборгованість держбюджету по зарплаті перевищила 2 млн гривень. У Центру також більше 1 млн гривень невиконаних кредитних зобов'язань за підписаними договорами. При відсутності оборотних коштів Центр більше не має можливості сплачувати передбачені законом податки і збори за перший квартал 2020 року.