Новини
Україна
Політика

Довибори на Франківщині: "замінували" окружну виборчу комісію

30.03.2021 Оксана Кириленко 0

Інформація про "замінування" 87-го округу надійшла о 2-й години ночі у місті Надвірній. 

Фото: Рух ЧЕСНО

Екстремальний підрахунок голосів

В ніч на 30 березня у приміщенні ОВК тривав підрахунок голосів проміжних виборів, що відбулись 28 березня. 

Як повідомляє Рух ЧЕСНО, членів дільничих виборчих комісій вивели на вулицю працівники поліції. У приміщення не запускали нікого. При цьому ОВК ще протягом півгодини проводила свою роботу, приймаючи протоколи від членів ДВК, які на той час знаходились безпосередньо в залі засідань.

Більше того - у приміщенні перебувало понад 20 осіб, в тому числі і один з кандидатів по округу Олександр Шевченко, висунутий партією “За майбутнє”.

Фото: РУХ ЧЕСНО

Санітарну обробку приміщення затіяли о 2:30. ОВК оголосила перерву та тимчасово припинила свою роботу. У приміщенні залишилися кілька спостерігачів, представники кандидатів та представники ОВК. Члени ДВК вийшли на свіже повітря.

Проте, як розповідають у Чесно, близько 3-ї години ранку спостерігачі, які перебували в ОВК, повідомили, що її голова Руслан Кашніков покинув приміщення, зіславшись на погане самопочуття. З ним приміщення покинув і один з ІТ-спеціалістів, що відповідав за внесення даних про підрахунок голосів у систему. Кашніков в ОВК представляє партію “Голос”. Засідання комісії продовжив заступник.

Поліція та сапери оглянули приміщення та не знайшли вибухових пристроїв.  О 3:30 до ОВК впустили журналістів. Також відновила свою роботу і ОВК. Комісія проголосувала за те, що за відсутності голови на засіданні головуватиме Артур Доронін.  

Два "лідери"

Як відомо, проміжні вибори до ВРУ на 87-му окрузі відбулись 28 березня. За результатами екзитполу Соціологічної групи “Рейтинг” перемогу здобув представник партії “За майбутнє” Олександр Шевченко. За даними паралельного підрахунку голосів у штабі Шевченка - він переміг найближчого переслідувача Василя Вірастюка, якого висунула партія “Слуга Народу” з результатом у 30,89% голосів. У Вірастюка - 30,52%. 

В свою чергу у штабі Василя Вірастюка результатів паралельного підрахунку голосів не оприлюднили, проте заявили, що переміг на виборах саме Вірастюк.

Наразі і Василь Вірастюк, і Олександр Шевченко заявили про те, що виграли вибори на окрузі.

Політика і математика

Офіційної заяви від Руслана Кошулинського, якого висунула партія “Свобода”, не було, проте його vip-агітатор міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків оприлюднив на своїй сторінці у Facebook результати паралельного підрахунку, згідно яких Шевченко зайняв перше місце, Вірастюк - друге, а Кошулинський - третє. 

Станом на 4:30 30 березня ОВК опрацювала 65% протоколів, і поки що лідирує Василь Вірастюк з 31,5% голосів. У Руслана Кошулинського - 29,2%, а у Олександра Шевченка - 28,2%. 

Що стосується Донеччини (50-го округу), де також проходили вибори, то тут перемагає Андрій Аксьонов, який подавався на громадянство РФ.

Як повідомляв «Погляд», у Київському міському осередку «Слуги народу» – зміна керівництва.

14 березня члени Київської обласної організації політичної партії «Слуга народу» на позачерговій конференції змінили лідера цього осередку.  Замість Олександра Дубінського, якого виключили не лише з керівних органів політсили, а й з партії «Слуга народу», обрали головою осередку народного депутата Андрія Мотовиловця.

Андрій Мотовиловець закликав депутатів зосередитись не на політиці, а на конструктивній роботі.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.