Новини
Україна
Здоров'я

«Доступних ліків» стало більше на 20%

06.09.2019 Надiя Проценко 0

МОЗ України затвердило новий перелік препаратів, що входять у програму «Доступні ліки», за якою українці із серцево-судинними захворюваннями, діабетом 2 типу та бронхіальною астмою зможуть отримати 78 препаратів абсолютно безоплатно, ще 176 – з невеликою доплатою.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, програма «Доступні ліки» поліпшила доступ українців до лікування, а також дозволила знизити ціни на препарати.

Усього до оновленого Реєстру лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» увійшли 254 препарати. Таким чином перелік безоплатних ліків збільшився майже на 20% у порівнянні з попереднім Реєстром.

Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 5,22 грн, найдорожчий – 863,43 грн.

У МОЗ України зазначають, що виробники лікарських засобів гарантують упродовж наступних 6 місяців виробити і поставити відчутно більше препаратів за програмою.

Очікується, що пацієнти зможуть отримати безоплатно чи з незначною доплатою понад 46 мільйонів упаковок препаратів. Це на 7 мільйонів більше, аніж упродовж дії попереднього Реєстру.

Щоби отримати ліки за програмою «Доступні ліки», слід звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, отримати електронний рецепт та обміняйте його на ліки в аптеці, яка бере участь у програмі. Перелік аптек – на сайті НСЗУ.

Нагадаємо, що з 1 квітня пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки», почали отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом. За цей період лікарі виписали понад 5 мільйонів рецептів, за 82% з них пацієнти отримали ліки в аптеці. За ці ліки Національна служба здоров’я України відшкодувала аптекам 258,6 млн грн.

Найчастіше пацієнти отримують препарати для лікування серцево-судинних захворювань. Найбільш активно користуються програмою жителі Дніпропетровської, Харківської та Львівської областей. З квітня тут лікарі виписали від 339 до 631 тисяч електронних рецептів, за понад 80% з них пацієнти вже отримали ліки.

Скористатись програмою «Доступні ліки» можуть також мешканці тимчасово окупованих територій - деталі за посиланням.

Джерело: МОЗ України