Новини
Головні новини
Суспільство
Київщина-суспільство
Київ

«Доступне житло»: хто з киян може претендувати на допомогу у придбанні житла


На реалізацію цієї програми у столичному бюджеті передбачили 208,5 млн грн.

Фото: ІА «Погляд»

Якщо донедавна програмою могли скористатися лише громадяни, які мають статус учасників АТО, та члени їхніх сімей, то відтепер у Києві програма співфінансування на придбання житла стала доступною для усіх пільгових категорій.

Про це заявили у Департаменті будівництва та житлового забезпечення Київської міської держадміністрації.

Згідно роз’яснення на сайті КМДА, районні держадміністрації визначатимуть, хто має право придбати житло на умовах співфінансування, і подаватимуть відповідні списки головному розпоряднику бюджетних коштів для укладання договорів.

Директор департаменту Сергій Мартинчук пояснив наступне:

«Бюджетні кошти спрямовують на оплату частини вартості житла для громадян, які перебувають на квартирному обліку у столичних райдержадміністраціях. Згідно з вимогами Порядку (Порядок використання коштів, передбачених у бюджеті міста Києва на придбання житла для окремих категорій населення відповідно до законодавства, затверджений розпорядженням КМДА №1249. – «Погляд»), для громадян, які мають статус осіб, котрі захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (учасників АТО та членів їхніх сімей), гранична частина вартості становить 50% фактичної вартості кожного квадратного метра житла, для інших пільгових категорій – 30%».

Громадяни повинні звернутися із відповідною заявою до відділу обліку та розподілу житлової площі районної держадміністрації (за місцем перебування на квартирному обліку), щоб взяти участь у програмі.

Як повідомляв «Погляд», наприкінці липня було вирішено долю ще шести об’єктів «Укрбуду». «Київміськбуд» прийняв на добудову житлові комплекси «Кирилівський гай», «Гвардійський», Freedом, Lake house, Twin house, Urban park.

Ми також писали, що за перше півріччя 2020 року у 12 регіонах України рівень оплати за спожиті житлово-комунальні послуги перевищував 100%. Втім, загальна заборгованість населення за комунальні послуги на 1 липня становила 29,6 млрд грн. Найбільше заборгували споживачі Києва - 6,1 млрд грн.