Новини
Україна
Суспільство

До кінця століття населення України скоротиться до 22 мільйонів

В Україні населення скоротиться майже удвічі.

До кінця століття населення України скоротиться до 22 мільйонів - зображення

В Національній академії наук прогнозують, що до кінця 21 століття залишиться лише 22 мільйони українців.

Основними причинами такої тенденції є нестабільна економічна ситуація, стрімке старіння нації, висока смертність та відсутність окремої демографічної політики.

Член-кореспондент НАН України Олександр Гладун зазначає, що не бачить передумов для зростання населення шляхом природного чинника.

На думку вчених, значне скорочення населення загрожує не лише Україні. Цей процес характерний більшості країн Європи. Однак вони вирішують це шляхом міграції.

«Скоріш за все, так буде й у нас. Україна цікавитиме мігрантів із азіатських країн, Кавказу, колишніх республік Радянського Союзу. І за рахунок цього, можливо, вдасться стабілізувати чисельність населення», - повідомляють у НАН.

Також зазначається, що на скорочення українського населення суттєво впливає і пандемія коронавірусу.

«На скорочення українського населення впливає і пандемія, хоча остаточні оцінки можна буде дати лише по її завершенні. Ми зараз перебуваємо всередині процесу, але цифри вже свідчать про те, що пандемія робить свій внесок у смертність», - розповідає Олександр Гладун.

Згідно з інформацією Державної служби статистики, станом на 1 вересня в Україні проживає близько 41,3 млн людей.

Раніше повідомлялося, що Україна стане другою країною у світі, яка проведе перепис населення у співпраці з американською компанією Apple.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал 
«Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.