Новини
Україна-суспільство
Політика

До грудня треба створити нові райдержадміністрації: Мінрегіон

18.08.2020 Косянчук Інна 0

Необхідність їх створення до цього часу пояснюють тим, що після місцевих виборів новообрані районні ради мають у листопаді провести перші сесії, і, за Конституцією, передати частину повноважень новим РДА.

Як повідомила пресслужба Мінрегіону, держадміністрації нових районів потрібно створити до цьогорічного грудня. Адже після перших виборів депутатів райрад 119 нових районів (крім 10 районів Криму та 7 районів, що знаходяться на тимчасово окупованій території Донеччини та Луганщини), які відбудуться 25 жовтня, новообрані районні ради у листопаді повинні провести перші сесії. До цього часу мають бути створені нові РДА, яким, за Конституцією, райради мають делегувати більшість своїх повноважень. У грудні має відбутися затвердження районних бюджетів.  

Заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час відкритого онлайн-діалогу «Вектори децентралізації: про завдання та подальші кроки», що відбувся у Чернігові, зауважив: «Створення нових РДА – складне, але дуже важливе завдання, виконати яке спільно з парламентом маємо швидко, щоб з нового року в країні функціонувала якісно нова система органів місцевої влади. Очікуємо, що вже восени Верховна Рада уповноважить Уряд створювати місцеві державні адміністрації, а також прийме нову редакцію закону про місцеві державні адміністрації, проект якого разом з проектами інших важливих для продовження децентралізації рішень, вже оприлюднені для обговорення та пропозицій».

За словами Негоди, головна ідея, закладена у змінах до законодавства, розроблених фахівцями Мінрегіону та експертами, відповідає загальній філософії реформи: основні повноваження місцевого самоврядування та ресурси для їх виконання треба передати найближче до людей – у громади, які зможуть самостійно надавати усі послуги і нести відповідальність за свої рішення чи бездіяльність.

Також посадовець зазначив, що до кінця цього року потрібно, прийнявши відповідні нормативні акти, розподілити повноваження та ресурси між державною владою та місцевим самоврядуванням, а також між органами місцевого самоврядування різних рівнів. «Тільки після цього зможемо говорити про початок великої децентралізації, яка охопить кожне село і місто в Україні», – зауважив заступник міністра розвитку громад та територій.

Як повідомляв «Погляд», ЦВК призначила вибори до районних рад.