Новини
Автоновини
Економіка

До фіналу перших торгів щодо будівництва київської обхідної допустили єдину компанію

11.02.2022
Цікаво, що тендер проводять не на Prozorro, а на приватному майданчику, натомість компанію, яку допустили до тендера, раніше підозрювали в корупції.

До фіналу перших торгів щодо будівництва київської обхідної допустили єдину компанію - зображення

"Укравтодор" допустив до тендера щодо будівництва дороги навколо Києва очікуваною вартістю 5,35 млрд грн лише одну американську компанію Bechtel Overseas Corporation. Як пишуть в Наші гроші, ця фірма з США займається будівельними підрядами у чималій кількості країн світу, а також була фігурантом низки корупційних скандалів по всьому світу, зокрема й у США.

Також варто зазначити, що тендер щодо такого масштабного проєкту відбувається не на Prozorro, а на приватному майданчику PlayTender. Торги вивели з-під традиційної системи для тендерів згідно із законом, що був ініцюйований партією "Слуга народу".

Відомо, що першочергово в тендері мали брати участь п’ятеро учасників, але до кваліфікаційного етапу дійшли лише три компанії. Згодом же стало відомо, що до цінового етапу допустили лише Bechtel, а інших відхилили, через те що учасники, за коментарем замовника, не підтвердили надану на першому етапі інформацію. Хоча в чому саме полягали невідповідності, в протоколі не пояснюється.

Таким чином, фактично були створені умови, за яких вже можна сказати, що Bechtel переміг. Справа в тому, що встановлений урядом порядок передбачає, що цей відбір відбудеться навіть за наявності однієї пропозиції.

До слова, також відомо, що Bechtel під час будівництва планує залучати українських субпідрядників: ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада", ТОВ "Енергетично-дорожнє будівництво" та ТОВ "Догуш Іншаат Тіджарет Лімітет Шіркеті".

Нагадаємо, цьогоріч стартує будівництво Київської об'їзної дороги, яка дозволить розв’язати транспортні проблеми столиці та покращити міжнародне автомобільне сполучення. Згодом Київська обхідна дорога має об’єднати всі міжнародні траси та складатиметься з семи ділянок та великим мостовим переходом південніше Києва.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.