Новини
Культура
Україна-суспільство
Новини Кіно

До 75-ї річниці депортації українців створили пам’ятний відеоролик


У мережі Youtube з’явилося нове відео від Українського інституту національної пам’яті, створене спільно з «Bober Film Studio» та присвячене 75-м роковинам початку примусової депортації українців Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойківщини.

У ролику використані кадри з фільму Олеся Янчука «Залізна сотня».

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=5wLmb3FagAM

До фільму йде коментар :

«Західний кордон СРСР був визначений без урахування етнічного розселення українців та поляків. Тож комуністична влада вирішила полагодити це, просто насильно переселивши людей із їхньої батьківщини. Тоді близько 700 тисяч українців позбавили домівок. 9 вересня 1944 року в Любліні було укладено угоду про „взаємний обмін населенням”, яка передбачала переселення українців з їхніх етнічних територій до УРСР, а поляків – з України до Польщі».

фото Укрінформ

«”Добровільне переселення” з „рівноцінним відшкодуванням майна” на практиці обернулося для депортованих в УРСР колгоспним рабством, голодом та злиднями, роками принижень і поневірянь без права повернення на рідні землі», – зазначив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Джерело