Головні новини
Суспільство

Для відновлення громад виділять €1 мільярд

Із 50 млрд євро, передбачених планом Ukraine Facility, понад 1 млрд отримають громади. Кошти буде спрямовано на фінансування питань відновлення.

Для відновлення громад виділять €1 мільярд - зображення
Фото - Захаренко М.

Про це повідомила голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради.

"Україна продовжує проводити низку реформ, і однією з основних є децентралізація, оскільки наші громади, муніципалітети будуть лідерами відновлення всієї держави, стануть точками прийняття рішень, де визначатимуться пріоритети кожної окремої громади", -

зазначила вона.

Народна депутатка нагадала, що у плані Ukraine Facility передбачені кошти для громад, і наголосила, що наразі важливо підвищувати компетенції органів місцевого самоврядування.

"Звичайно ж, пріоритети громад збігатимуться із загальнодержавною візією, але саме відновлення буде починатися з кожної конкретної громади. Важливо, що в плані Ukraine Facility із 50 млрд євро понад 1 млрд буде спрямовано на фінансування питань відновлення, і ці гроші отримають громади. Тому вже сьогодні треба працювати з громадами, щоб у них було правильне планування, щоб вони чітко розуміли, що потрібно відновлювати в першу чергу, які проєкти належатимуть до проєктів розвитку", -

зазначила очільниця політичної партії "Слуга народу".

Шуляк додала, що також у рамках Ukraine Facility є другий компонент, який передбачає створення інвестиційного фонду, до якого долучатимуться міжнародні та європейські інституції, як Європейський інвестиційний банк, Банк розвитку Ради Європи.

Політик уточнила, що Банк розвитку Ради Європи на конференції в Берліні підписав угоду з Міністерством відновлення України про надання до кінця року 100 млн євро, аби в Україні продовжувалася програма "єВідновлення".

"Ця допомога дасть можливість постраждалим українцям швидше отримувати кошти й купувати нові помешкання", -

відзначила народна депутатка.

За її словами, у рамках Ukraine Facility є ще один компонент, що стосується підвищення компетенцій в органах місцевого самоврядування, громадах, муніципалітетах, який передбачає спрямування зусиль на навчання українських громад у сфері відновлення, здобуття певних навичок, які пов’язані з проєктним менеджментом, із питаннями з роботи з інвестиціями, з програмами місцевого економічного розвитку.

Нагадаємо, понад 57 тисяч українців змогли повернутися у власні домівки завдяки державній програмі єВідновлення.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.