Новини
Суспільство

Для капеланів з передової на Київщині провели ретрит-сесію

Капелани спілкуються з військовими, дізнаючись про найглибші драматичні переживання і їм потрібна духовна підтримка.

Для капеланів з передової на Київщині провели ретрит-сесію - зображення
Капелани під час відновлювального заняття. Фото: КОВА

Про це повідомляє пресслужба КОВА.

Капелани особливо потребують психологічної підтримки, адже щодня перебувають поруч із тими, кому вдалося вижити, вислуховують та допомагають їм зберегти цілісність і людяність.

Для капеланів з передової на Київщині провели ретрит-сесію - зображення
Капелани під час ретрит-сесії у приміщенні благодійної галереї. Фото: КОВА

Саме тому для них організували ретрит-сесію. Учасники спілкувалися з військовим психологом Сергієм Міщуком і опрацьовували різні теми: ресурси, вигорання, мотивація, відновлення в екстремальних умовах.

"Кожен із них — той, хто бачив пекло, але не має права на слабодухість. Адже повинен вселяти надію в хлопців, яким вдалося вижити, але вже не хочеться жити. Капелани мають збирати по скалкам розбиті серця й розгублені душі наших воїнів світла. Тож спеціальний сеанс психологічної реабілітації та арт-терапії, в нашій велетенській галереї сучасного мистецтва, був спрямований сьогодні задля зцілення власне цих янголів-охоронців", —

розповіла керівниця ART-UKRAINE GALLERY

Наталія Заболотна.

Саме у цій галереї проходять сесії з онолення та психологічної підтримки капеланів.

Подія відбулася в рамках реалізації проєкту "Ментальне здоров’я — нейромережа Київщини", невід’ємної частини Всеукраїнської програми ментального здоров’я та програми Олени Зеленської "Ти як?"

Мета проєкту — підтримати захисників і захисниць України, а також громадян, які переживають ментальні розлади внаслідок російської збройної агресії.

Для капеланів з передової на Київщині провели ретрит-сесію - зображення
Фото: КОВА
Для капеланів з передової на Київщині провели ретрит-сесію - зображення
Фото: КОВА

Для них також провели арт-терапію. Метою заходу є духовне відновлення і поглиблення їхньої віри. Подію організували Департамент культури та туризму КОВА спільно з БФ "Відчуй", БФ "МХП громаді" і БО "Інновації України".

В українському суспільстві формують культуру піклування про ментальне здоров’я. Зокрема психологи програми "Ти як" підготували низку порад, як ставити в своєму житті цілі, що допоможуть концентрувати дії та енергію, знизять відчуття невизначеності. Що більше орієнтирів — то легше долати шторм.

Нагадаємо, в Україні планують змінити пріоритети в підтримці людей з інвалідністю. Зокрема, уряд хоче надати їм більше економічної самостійності, бо це набагато ефективніше, ніж призначити їй соцвиплати.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.