Новини
Україна
Новини Київської області
Анонси

Для допомоги жертвам домашнього насильства у Києві з’явиться «кризова кімната»


Заступниця голови Київської міської держадміністрації Марина Хонда розповіла, що вже навесні 2020 року міська влада відкриє «кризову кімнату» де жертви насильства зможуть перебувати до 10 днів.

«Це «кімната» на випадок, коли поліція задокументувала факт насильства, але жертві потрібен час, щоб знайти всі документи та зорієнтуватися, що робити далі. Тож людина може 10 днів перебувати у такій «кризовій кімнаті», отримати первинну психологічну допомогу та пройти медичний огляд. Якщо у людини є родичі – з ними зв’язуються. Якщо геть немає куди йти, тоді збираються документи для поселення в притулок до вирішення питання», – розповіла Марина Хонда.

За її словами «кризова кімната» стане у нагоді тим людям, які не хочуть звертатися до соціальних служб, оскільки потім можуть лишитися з агресором сам на сам.

Хонда нагадала, що в Києві діє міський телефон довіри та протидії насильства 15-00 або 044-272-15-00.

«Якщо є фізичне насильство, треба звертатися в поліцію. Але якщо в сім’ї є такі тенденції, то краще насильство упередити та зателефонувати на 15-00. Тут можна отримати психологічну та юридичну допомогу», – каже заступниця голови КМДА.

Довідково.

У результаті опитування з’ясувалося, що із понад 3500 опитуваних – більше 2818 респондентів не знають, куди звертатися у разі домашнього насильства.

3423 респонденти вважають, що сексуальний акт без згоди іншої особи є домашнім насильством.

3094 респонденти вважають, що фізичне покарання дітей є домашнім насильством.

2865 респондентів вважають, що заборона працювати (шукати роботу), навчатися є домашнім насильством. Це опитування не є репрезентативним і носить лише інформаційних характер.