#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Ірпінь
Гостомель
Коцюбинське
Суспільство
Пригоди
Довкілля
Кримінальні новини
Земля
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Державі повернули 5,8 га Біличанського лісу вартістю понад 51 мільйон гривень, які незаконно передали у власність

13.07.2020 Погляд

Суди завдяки позиції прокуратури Київської області відновили право держави на землі Біличанського лісу площею 5,8 га вартістю понад 51 млн грн, які незаконно передали у приватну власність.

Поновлено право держави на землі лісогосподарського призначення на території так званого «Біличанського лісу».

Він входить до складу Національного природного парку «Голосіївський» – природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.

Так, протягом 2020 року Верховний Суд у 12-ти справах підтвердив обґрунтованість позовних вимог прокуратури Київщини.

У державну власність повернули земельні ділянки державного лісового фонду, що знаходяться за межами Коцюбинського та Гостомеля, площею 1,8 га вартістю більше 16 млн грн.

Під час судового розгляду прокуратура довела, що спірні землі незаконно та всупереч вимогам земельного та лісового законодавства органи місцевого самоврядування Ірпінського регіону передали у приватну власність громадянам.

Це за рахунок законодавчо обмежених у цивільному обороті земель лісогосподарського призначення, що мають законного постійного користувача та в дійсності використовуються для ведення лісового господарства.

Загалом, за участі прокуратури Київщини суди першої інстанції задовольнили 9 аналогічних позовів.

А за рішеннями суду апеляційної – набрали законної сили ще 17 судових рішень. Завдяки цьому повернули на користь держави 4 га лісових земель вартістю понад 35 млн грн.

Джерело: пресслужба прокуратури Київської області