#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина

Держава в середньому витрачає 44,6 тисячі грн на одного студента-бюджетника в рік

21.11.2019 Оксана Кириленко 0

Міністерство фінансів підготувало новий інтерактивний аналітичний інструмент («дешборд»), який дозволяє здійснити порівняльний аналіз діяльності закладів вищої освіти як в цілому по країні, так і в розрізі окремих закладів.

У Мінфіні зазначають, що у деяких вишах видатки на підготовку студентів є набагато вищими. Зокрема, у Льотній академії НАУ на одного студента держава за рік витрачає 143 тисячі гривень, а на одного студента Харківського інституту фінансів та КНТЕУ — 100 тисяч гривень.

«Аналіз зокрема показав, що підготовка фахівців закладами вищої освіти сконцентрована в 5 регіонах: м. Києві та Харківській, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях. На ці 5 регіонів припадає 50% закладів вищої освіти, що отримують кошти з державного бюджету. Ці заклади навчають понад 59% відсотків студентів за держзамовленням, на підготовку яких припадає понад 65% витрат державного бюджету», — повідомляють у Мінфіні.

Середні розрахункові витрати на підготовку одного студента за державним замовленням в 2018 році становили 44,6 тис. грн, однак по окремих закладах, цей показник перевищує середнє по країні значення в 2-3 рази. Наприклад:

  • Льотна академія Національного авіаційного університету (ЛА НАУ) – 143 тис. грн
  • Харківський інститут фінансів Київського національного торговельно-економічного університету (ХІФ КНТЕУ) – 100 тис. грн
  • Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв (КІПДМ ЛНАМ) – 83 тис. грн
  • Одеський державний екологічний університет (ОДЕКУ) – 77 тис. грн
  • Національний університет «Одеська морська академія» (НУ «ОМА») – 75 тис. грн

Загалом проаналізували 167 університетів та інших закладів вищої освіти в Україні, у яких навчаються 340 тисяч студентів-бюджетників. Сукупні видатки держави на навчання цих студентів склали 15 мільярдів гривень.