Новини
Новини Київської області
Ірпінь
Київщина-суспільство

Депутати Київської облради не дочекались звіту прокурора області


Максим Киричук вкотре не прийшов на засідання 35-ї сесії Київської обласної ради, аби доповісти про роботу з минулий рік.

Скріншот з facebook-сторінки Громада - МИХ. РУБЕЖІВКА

Під час засідання 35-ї сесії Київської обласної ради, яке відбулось 22 червня, депутати планували заслухати звіт прокурора Київської області Максима Киричука за минулий рік. Однак уже традиційно він на засідання не прийшов, отже, звіту від нього громада Київщини так і не дочекалась.

А тим часом питань, які вимагали обговорення, було немало. Одне з них підняв у пості на Facebook Депутат Київської обласної ради Ігор Домбровський.

«Цікавими питаннями порядку денного мали би бути обговорення звіту прокурора Київської області Киричука Максима Юрійовича за 2019 рік, та звіту начальника Головного управління Національної поліції в Київській області Нєбитова Андрія Анатолійовича за 2019 рік.

Прокурор Київщини Максим Киричук вже традиційно до депутатів не прийшов і відмовився звітувати перед Громадою Київщини, ніби він не прокурор навколо столичного регіону, а прокурАтор Київщини з розпорядними функціями і правом збору пОдатєй», - іронізує Домбровський.

Депутат нагадує, що не перший рік з трибуни обласної ради заявляє про невідповідність даної особи високій посаді прокурора Київщини. Неодноразово, за його словами, він наголошував і на заангажованости та комерціалізації цієї інституції.

«Але владна вертикаль як попереднього президента, так і нинішнього мене не чує. Ще на початку 2020 року я звертав увагу на протистояння Обласного прокурора Максима Киричука, та прокурора Києво-Святошинського відділу Юрія Дмитруня, який оголосив меру Ірпеня, що втік, Карплюку чергову підозру і передав справи до суду.

Не залишає у спокої Киричук і прокурора Ірпеня Максима Роговенка, якого нині несподівано перевели з Ірпеня у Вишгород. Чи не для того, щоб не заважати «карплюківцям»?

Отже, прокурор Київської області Киричук Максим Юрійович, вчергове нахабно проігнорував народних обранців Київщини, й мені дуже цікаво – чи проковтнуть вкотре це депутати з «депутатської більшості» в КОР, яка заявляла про свою майбутню ефективність та безкомпромісність у боротьбі з корупцією?» - запитує Домбровський.

Він зауважує, що на відміну від лякливої прокуратури, керівник обласної поліції Андрій Нєбитов прийшов і на засідання профільної депутатської комісії та не побоявся виступити на сесії КОР.

Депутат пише, що йому вдалось акцентувати увагу керівника обласної поліції на незадовільній роботі ірпінського слідчого відділу і небезпеці втрати через це чергових земель комунальної власности, а можливо і приміщення Ірінського суду та Ірпінської поліції.

«Дуже розраховую, - зауважує Ігор Домбровський, - що принциповий Андрій Нєбитов візьме під особистий контроль «Ірпінське кримінальне Чікаго» і не піде шляхом свого попередника хенерала Дмитра Ценова, який вправно «бігав на повідку» у ірпінських забудовників і корупціонерів. І наше занепокоєння деградацією ірпінського слідчого відділу під керуванням Максима Дьоміна, таки призведе до суттєвих змін і підсилення цього надважливого сектору нашої з вами громадської безпеки у Приірпінні!»

Зауважимо, на ІА «Погляд» можна дізнатися про результати роботи поліції у Київській області за 2019 рік у програмі «Актуальне інтерв’ю». Що вдалося зробити, а які проблеми перейшли у 2020-й, у чому лідирує Ірпінський регіон та які злочини переважають на Київщині у порівнянні зі столицею, про «Сервісну поліцію» та ситуацію на дорогах — про це та інше розповів начальник Головного управління Національної поліції в Київській області, полковник поліції Андрій Нєбитов.