Новини
Культура
Київ

Дах історичного будинку столиці остаточно провалився


На Андріївському узвозі, 18, провалився дах історичного будинку. Це означає, що з кожними опадами вода руйнуватиме історичну спадщину зсередини.

Як повідомляє "ЧЕСНО. Київ", це парадоксальна ситуація для вулиці, яка є однією з візитівок столиці. Двері цього будинку декоровані композицією у вигляді двох портиків з накладними неоренесансними деталями, через що їх вносять до 20-ти історичних дверей, які варто побачити у Києві. У цьому будинку раніше перебували 18 художніх майстерень, але згодом художників виселили.

Повідомляється, що було знайдено рішення Київради 2010 року, яким дозволено проведення грошової оцінки землі під будинками для її подальшого продажу ТОВ "Авіантбуду" із таким формулюванням: "для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових апартаментів з офісним центром, закладами торгівлі, громадського харчування та підземним паркінгом". Тобто на місці будинку впритул до Театр на Подолі може цілком вирости якийсь черговий заклад харчування.

За інформацією наукового співробітника Музею однієї вулиці Анатолія Кияшко, будинок №18 збудовано в 1891 році за проектом архітектора Андрія Крауса. Будинком тоді володіла родина ювеліра Йосифа Ребенка. Йосиф був звичайним робітником у поляка-ювеліра Ярославського. Після смерті Ярославського за Йосифа Ребенка вийшла його вдова. Будинок Йосифу належав до самої смерті, а він помер в 1943 році, під час Другої Світової війни.

Тож якщо не буде вжито ніяких заходів з відновлення даху, Київ втратить ще один історичний будинок.

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що музей воєнного дитинства відчиняє свої двері та запрошує на першу виставку.

Також ми писали, що в Україні з’явилася брошура з правилами дії під час воєнної ситуації.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: Iryna Fedoriv