Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Чим небезпечний британський штам коронавірусу?


На сьогодні більш агресивний британський штам коронавірусу поширений на всій території України.

фото: freepik.com

Раніше «Погляд» писав, що британський штам коронавірусу вже в Україні, а згодом він був підтверджений ще у двох областях України. До цього в Україні циркулювали менш агресивні європейський, італійський, іспанський штами коронавірусу.

За словами міністр охорони здоров’я Максима Степанова, британський штам вірусу швидше передається і спричиняє тяжкий перебіг хвороби. Він вражає переважно молодих людей, адже до лікарень все частіше потрапляють люди віком 30-40 років.

«Крім органів дихання, вірус спочав вражати слизові оболонки, нирки, печінку та центральну нервову систему», –

уточнив Степанов

Інкубаційний період у британського штаму дуже короткий – 1-3 дні.

Штаму характерна важка клінічна картина, безсимптомного перебігу хвороби практично не фіксують.

фото: freepik.com

Зросли ризики постковідного синдрому

До 70% тих, хто поборов британський штам коронавірусу, потребують додаткового лікування від постковідного синдрому, яке може тривати 3–6 місяців.

«Дві третини хворих після одужання від ковід потребують додаткової реабілітації», -

підкреслив очільник МОЗ

Проте не завжди винен британський штам, а частим є зневажливе ставлення людей до всіх карантинних обмежень і правил нової реальності, в якій ми живемо вже протягом року.

Нагадаємо, на Київщині уряд заборонив ходити по парках та вулицях без масок. З 24 березня на території Київської області діятиме "червоний" рівень епідемічної небезпеки.

«Погляд» також писав, що в Україні посилено правила в’їзду іноземних громадян та змінено правила повернення українців на батьківщину.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.