Новини
Україна
Здоров'я

Чи є загроза туберкульозу – більше 7 тисяч українців перевірили за 5 днів

22.08.2019 Надiя Проценко 0

Днями інформаційна агенція «Погляд» повідомляла, що з’явився онлайн-тест для перевірки на туберкульоз. Протягом 5 днів, з 16 по 20 серпня, ним скористались 7 251 людина.

Чи є загроза туберкульозу – більше 7 тисяч українців перевірили за 5 днів

Такі дані опублікував розробник тесту – Центр громадського здоров’я МОЗ України.

За результатами онлайн-анкетування, понад 6 тисяч українців дізналися, що мають середній та вище ризики захворіти на туберкульоз, а отже, їм рекомендовано вже зараз відвідати свого сімейного лікаря для відповідної консультації.

Нагадаємо, що онлайн-тест, який складається з 13 простих запитань, дає можливість перевірити, чи є у вас симптоми туберкульозу і чи могли ви ним заразитися, а також отримати інформацію про ступінь ризику захворювання на туберкульоз.

Тестування займає не більше 5 хвилин. Результати тесту анонімні. Пройти тест можна за посиланням.

Важливо пам’ятати, що цей ресурс не встановлює діагноз, але підказує користувачу, що йому варто пройти більш детальний огляд у спеціаліста.

Для довідки:
Туберкульоз – небезпечна інфекційна бактеріальна хвороба, яка найчастіше вражає легені. Рівень її поширення в Україні залишається високим: лише за липень цього року було зареєстровано 2067 випадків захворювання. Загалом станом на 14 серпня 2019 року під медичним наглядом знаходилось 20 235 осіб. За оцінками експертів, близько 20% від кількості зареєстрованих хворих не знають про свій діагноз і не звернулись за медичною допомогою.
Симптоми туберкульозу можуть бути непомітними впродовж багатьох місяців, тож люди часто звертаються по допомогу на пізніх стадіях хвороби. Несвоєчасне звернення до лікаря призводить до подовження терміну лікування та виникнення ускладнень хвороби. Небезпека також криється у тому, що один хворий на туберкульоз, який не знає про свій діагноз і не отримує лікування, може за рік заразити близько 10-15 людей.

Якщо ви відмічаєте в себе кашель, що не проходить більше 2 тижнів, різку втрату ваги, спітніння, підвищену температуру та втомлюваність, вам рекомендовано звернутися до свого сімейного лікаря та пройти обстеження на туберкульоз. Пам’ятайте, що якщо виявити хворобу на ранній стадії, її можна лікувати амбулаторно, і не боятися ускладнень.