Новини
Україна
Суспільство
Кримінальні новини

"Чорний ринок" цигарок в Україні зростає

10.01.2020 Косянчук Інна 0

Моніторинг нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні зафіксував, що торік 3,7 млрд. шт. проданих сигарет становила контрабанда та підробка

Рівень нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні стрімко зростає. І свій ріст він почав у  2017 році. Зокрема, торік він сягнув позначки 6.8%, тоді як у 2018-му цей показник становив 4.4%. Це було зафіксовано досліженнями проєкту Моніторингу нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні, який проводить Kantar Україна на замовлення провідних вітчизняних виробників тютюнових виробів, котрі входять у топ-10 платників податків в Україні.

Експерти підрахували, що сума неотриманих податків до бюджету України у 2019 році становила 4 812 649 500 грн.

 Понад 3,7 млрд. шт. сигарет розповсюджується саме на чорному ринку. 60% у структурі контрабанди цієї продукції на ринку України  складають цигарки марок Compliment та Marvel з маркуванням Duty Free. Зафіксовано й контрабанду серед марок Marble, NZ та Fest.

«Лідером продаж» такої продукції експерти Kantar називають Дніпропетровщину  (19%). Окрім неї, найбільше нелегальної продукції продається ще в чотирьох областях: Харківській, Запорізькій, Хмельницькій та Одеській.

Цікаво, що 22% негальних цигарок продається через магазини.

«Вуличні торговці, магазини, відкриті ринки та кіоски виступають основними каналами поширення нелегальної продукції в Україні. Понад 76% контрабанди та підробки поширюється саме через вуличних торговців, магазини та відкриті ринки», зауважує Kantar.

ДОВІДКА. Kantar проводить моніторинг нелегальної торгівлі тютюновою продукцією Періодичністю 6 хвиль на рік. Уматеріалі використано дані 5 хвилі 2019 року. Структура дослідження: персоналізовані інтерв’ю із 3000 курцями, чоловіки та жінки старші за 18,5 років.

Джерело: Kantar

Фото з відкритих інтернет-ресурсів