Новини
Біла Церква
Надзвичайні новини

Чому в урочищі «Товста» на Білоцерківщині продовжують знаходити боєприписи


На території с. Фурси Білоцерківського району в урочищі «Товста» постійно знаходяться вибухонебезпечні предмети. Яка історія урочища та що саме знайдено 19 жовтня, читайте далі.

Вірогідно, що у 30-ті та 60-ті роки минулого століття в урочищі знаходилися масштабні бомбосховища як Вермахту, так і Радянської Армії. Тож ці збройні сили бомбили по черзі сховища, які їм належали. При бомбардуваннях снаряди і бомби розліталися на сотні метрів та накопичувались, поки у 60-х роках не злетів у повітря цілий ешелон з боєприпасами.

Вважається, що вибухонебезпечні предмети вибуховою хвилею рознесло від ешелонів на 2 кілометри. За приблизними даними, на величезній території урочища «Товста» знаходиться близько 6 тис. вибухонебезпечних предметів (ВНП). Наразі немає даних, скільки їх знаходиться в підземеллях на глибині понад 2,5 метра, адже входи до них були свого часу засипані землею.

Тож піротехніки й по сьогоднішній день продовжують шукати боєприпаси в урочищі. Одною з останніх таких знахідок під час планових робіт стало близько 30 вибухонебезпечних предметів, зокрема: ФАБ-50-1 одиниця; АО-25-1 одиниця; АО-10-2 одиниця; АО-8-7 одиниць; АО-2,5-4 одиниці; АС-76-2 одиниці; АС-37-8 одиниць; АС-20-1 одиниця; вибухники до авіаційних бомб 4 одиниці.

Усе знайдене було знищено шляхом підриву у завчасно визначеному кар’єрі.

«Погляд» також інформував, що Друга світова війна й досі «відгукується» на Київщині.

Старі боєприпаси також були знайдені на Васильківщині та Рокитнянщині.

Фото: ГУ ДСНС України у Київській області