#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Події

Чого очікувати українцям у квітні

01.04.2019 Марічка Левчук 0

Настав квітень, який принесе українцям 2-й тур президентських виборів, надбавки багатодітним і пенсіонерам, "доступні ліки" стануть недоступні хворим без декларацій та тривалі вихідні.

Допомога багатодітним

З 1 квітня батьки трьох і більше дітей отримають по 1700 грн на третю і кожну наступну дитину, якщо їй не виповнилося 6 років, – таке рішення прийняв Кабмін на початку березня.

За даними Мінсоцполітики, сьогодні стоять на обліку 334 тис. багатодітних сімей, але виплати призначені тільки на 158,8 тис. дітей, яким менше 6 років, щомісяця на ці цілі буде виділено з держбюджету 200 млн грн. Щоб оформити допомогу, одному їх батьків треба звернутися до найближчого відділення Мінсоцполітики і написати заяву на отримання грошей. При собі потрібно мати оригінал і копії посвідчення багатодітної сім'ї та свідоцтв про народження всіх дітей. Виплати можна буде отримати через "Укрпошту" або на банківську картку в уповноваженому державою банку.

Другий транш додаткових виплат для пенсіонерів в розмірі 1205 грн отримають українці з повним трудовим стажем (35 років для чоловіків і 30 років для жінок), що мають пенсії менше 1669 грн (40% від нинішньої мінзарплати). Таких людей, за даними Мінсоцполітики, в березні було 2,162 млн, або 19% від загальної кількості пенсіонерів. Влада каже, що гроші на доплату взяті з податків за розмитнення автомобілів на єврономерах.


"Доступні ліки" і неукладені декларації з лікарями
З 1 квітня отримати безкоштовно ліки за програмою "Доступні ліки" (вона стосується гіпертоніків, астматиків і діабетиків) зможуть тільки ті, хто уклав договір з сімейним лікарем або терапевтом. Справа в тому, що такі ліки будуть видавати тільки за электронними рецептами, а його неможливо оформити для хворих, з якими немає договору в електронній формі. Крім того, з 1 квітня за прийом "неохоплених" договорами пацієнтів медзаклади не отримають фінансування. За даними Міністерства охорони здоров'я, їх налічується 16 млн осіб. Це означає, що таким людям доведеться оплачувати аналізи і діагностику. На кожного, хто уклав договір, держава виділяє 270 грн на рік плюс вікові надбавки.

Нові будівельні норми
З 1 квітня починають діяти нові буднорми, що передбачають обов'язкове створення безбар'єрного простору для маломобільних груп населення. Це люди з інвалідністю (3 млн в країні), літні, батьки з маленькими дітьми в колясках, вагітні. Норм близько сотні, вони повинні застосовуватися при проектуванні і будівництві нових будівель, а в уже побудованих об'єктах будуть поступово впроваджуватися вибірково. Наприклад, будівництво пандусів, установка ліфтів на станціях метро неглибокого залягання, звукові і аудіоуказателі, тактильна плитка і підйомники в підземних переходах.

Припиняє свою дію договір про дружбу і співробітництво між Україною і РФ

Нарешті, де-юре припинить діяти Договір про дружбу і співробітництво між Україною і РФ, який набув чинності 1 квітня 1999 року Верховна Рада не продовжила його дію, причина – порушення Росією статті, по якій сторони зобов'язуються поважати суверенітет і територіальну цілісність одна одної. Політексперти кажуть, що фактично договір не діє останні років п'ять.

2-й тур президентських виборів

Відбудеться 21 квітня. Зрештою, буде відомо, хто стане 6-м Президентом України.

Додаткові потяги до великодньо-травневих свят

До Великодня (28 квітня) і травневих свят "Укрзалізниця" запустить 7 додаткових поїздів:

№191/192 Київ – Львів, №197/198 Київ – Ковель, №162/161 Київ – Миколаїв, №223/224 Київ – Одеса, №164/163 Київ – Харків і №168 Львів – Одеса.

Крім того, призначено додаткові рейси для поїздів №670 Кременчук – Бахмач, №774 Київ – Шостка, №782 Київ – Черкаси, №779 Суми – Київ – Вінниця.

Раніше "Укрзалізниця" повідомила, що через перехід України на літній час з 31 березня 2019 року частково змінюється графік руху трьох швидкісних поїздів: № 711 Костянтинівка – Київ, № 724 Київ – Харків і № 764 Одеса – Київ.

Також повідомлялося, що, згідно з Угодою про Асоціацію з Європейським Союзом, Україна до 2022 року має створити конкурентні умови на залізниці. До парламенту вже внесли законопроект про "залізничну реформу". .