Новини
Екологія
Вода
За кордоном

Через людину популяція морських коників в Австралії скоротилася на 98%


Щоб виправити ситуацію для морських коників створюють готелі.

В австралійському штаті Новий Південний Уельс реалізується унікальний проєкт з порятунку вимираючого виду голкових риб – морських коників Hippocampus whitei. Їх популяція скоротилася на 98% в порівнянні з 2006 роком. Причиною стало вторгнення людини в їх середовище проживання – переміщення мас піску для зміцнення берега і будівництва причалів.

Як повідомляють в Сіднейському університеті, кілька років тому вчені знайшли спосіб допомогти зникаючому виду: в безпечних акваторіях для морських коників будують штучні конструкції, які самі вчені називають «готелями».

«Ідея виникла після того, як ми побачили викинуті рибальські снасті, покриті губками, коралами і рослинами – сюди стали запливати риби», – кажуть біологи з університету Сіднея.

Уже через два місяці після створення перших двох десятків «готелів» в них з'явилися перші морські коники. Згодом їх кількість зростала, і тепер риби навіть успішно розмножуються: тільки в одному «готелі» за один шлюбний сезон 5 гніздових пар справили від 50 до 150 мальків кожна.

H. whitei виростають до 13 см. Як тільки мальок, що з'явився під наглядом вчених, сягає розміру в 5 см, його позначають і переселяють в нову безпечну «домівку». Проєкт визнаний успішним, і біологи створюють нові і нові «готелі».

Нагадаємо, через пожежі в Австралії з лиця Землі зник цілий вид.