Новини
Україна
Технології
Новини світу
За кордоном

Через газопровід Nord Stream-2 в Україні можуть зменшитись доходи від транспортування газу


На це звертається увага в  огляді міжнародного агентства Fitch Ratings

В огляді міжнародного агентства Fitch Ratings йдеться про те, що введення в дію газопроводу Nord Stream 2 спричинить скорочення доходів України від транспортування газу.  «Очікується, що трубопровід Nord Stream 2 стане до ладу, що призведе до скорочення обсягів транспортування через Україну, хоча і з деякою затримкою», - йдеться в повідомленні.

Fitch Ratings прогнозує, що дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України збільшиться з 2,5% від ВВП у 2019 році до 2,9% у 2020 році й 3,4% - у 2021 році. Термін дії поточного контракту між «Газпромом» і «Нафтогазом» спливає наприкінці 2019 року. Нездатність досягти угоди між ними вплине на зниження доходів від транзиту, проте не призведе до енергетичного дефіциту.

Про це повідомив Укрінформ, і зауважив, що проєктом Nord Stream 2 передбачається будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя РФ через Балтійське море до Німеччини на додаток до вже чинного Nord Stream. Потужність другої нитки Nord Stream 2 має становити  55 млрд кубометрів блакитного палива на рік, довжина - понад 1,2 тис. км. «Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Під час запуску проєкту планувалося завершити його до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва Nord Stream 2 через можливу втрату статусу транзитної держави. Крім того, противниками Nord Stream 2 є США, Польща і країни Балтії, які застерігають, що ЄС в такому випадку підсяде на російську газову голку. Дональд Трамп пригрозив заблокувати проєкт санкціями, йдеться в повідомленні.