Новини
Україна
Екологія
Україна-суспільство

Через 20-30 років українцям доведеться імпортувати питну воду, – експерти


В Україні є лише 1 тис. куб. м внутрішніх вод на одного жителя. Для порівняння, у Швеції та Німеччині – 2,5 тис., Франції – 3,5 тис., Великобританії – 5 тис. куб. м, повідомляє Українська Кліматична Мережа.

«У нас, українців, серйозний стрес – водний. І він посилюється. Україна має один з найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. За прогнозами фахівців, вже за 20-30 років нам доведеться імпортувати питну воду», – йдеться у повідомлені.

Нагадаємо, в Київській області зафіксовано значне маловоддя річки Рось.

Більше того, вчені вважають, що через глобальні зміни клімату «водний стрес» тільки загостриться.

І проблема не лише в тому, що останнім часом зими у нас малосніжні, а сильні, але короткі, через що підземні води погано поповнюються. Питання в тому, що В Україні неефективне та нераціональне використання водних ресурсів. Лише за останні 30 років у нас щезло 10 тис. річок.

Нагадаємо, в Київській області зафіксовано значне маловоддя річки Рось.

Довідково:
ООН визнає дефіцит води проблемою №1 у світі. Сьогодні 2,6 мільярда людей на землі взагалі не мають доступу до чистої природної питної води. 39 країн світу отримують більшу частину необхідної їм води з транскордонних джерел. За останні 50 років через воду було 37 серйозних міжнародних конфліктів із застосуванням сили. До 2025 року 3,2 мільярда жителів планети будуть страждати від нестачі прісної води.

Як повідомляли в ІА «Погляд» раніше, ВООЗ знайшли у питній воді крихітні частинки пластику. І хоча експерти Організації вважають, що нинішній рівень мікропластіка в воді не небезпечний для здоров’я людини, але при цьому вони відзначають, що ці висновки не остаточні, і тут потрібні додаткові дослідження.