"Часто варять борщі та дозволяють гуляти": лист із минулого від остарбайтера з Бориспільщини
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/71841336_964505837218386_3076646255657484288_n.jpg)
Державний архів Київської області оприлюднив листа від жителя села Дударків Степанця Івана, який у часи Другої світової працював на примусових роботах у Німеччині.
Степанець розповідає, що працює 10 годин на добу та отримує за це приблизно 60 марок. Також йому та іншим бранцям дозволялося гуляти після роботи, а у неділю цілий день.
Цікаво, що остарбайтерам після року перебування у Німеччині обіцяли відпустку в 7 днів. Після двох років - два тижні, які можна було провести в Україні.
Зазначимо, що українцям в різних частинах Німеччини жилося та працювалося по- різному. Когось годували краще, когось гірше, в одних було більше свободи та навіть поваги від місцевих роботодавців, а когось вважали за рабів.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/71844096_964505863885050_1429220899696934912_n.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/71312841_964505880551715_5785321617726898176_n.jpg)