Новини
Новини Київської області
Головні новини
Ірпінь

Буремний Генплан: ірпінці штурмом брали міську раду, щоб потрапити на сесійне засідання


19 грудня в Ірпені пройшла 62-га сесія міської ради, яка викликала неймовірний ажіотаж — на ній “протягнули” оновлений Генеральний план розвитку міста, сформований з численними порушеннями.

Ще із самого початку було зрозуміло, що таким чином ірпінська влада вирішила узаконити тотальну забудову Ірпеня та передбачити перспективні ділянки під новобудови.

На даному етапі це дуже важливо для “забудовного патрона” — відставного мера Володимира Карплюка. Швидше за все, за рахунок цього фінансуватиметься його виборча кампанія до парламенту.

Прийняттю депутатами цього основного містобудівного документа передували буремні події. 30 листопада відбулися так звані “громадські слухання”, на яку небайдужу громаду просто не пустили.

Для цього до сесійної зали Ірпінської міської ради, де проходив захід, заздалегідь запустили тітушок. А для пересічних громадян, які хотіли потрапити на слухання, затягнули процедуру реєстрації.

Розуміючи, що ірпінські можновладці не зупиняться у нищенні міста, місцеві жителі прийшли на 61-шу сесію міської ради, щоб висловити свій протест проти свавілля. Їх підтримали учасники АТО, патріотично налаштовані організації.

Але влада не захотіла слухати вимоги людей. А в.о. міського голови Анастасія Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька), яка головувала на сесії, навіть не надала слово депутату міськради Сергію Глиняному, який намагався виступити щодо Генплану.

Додало пристрастей і ухвалення цього документа на містобудівній раді, на якій знову ж не забажали почути громаду. Традиційно долучилися тітушки, які створювали людям перепони.

Напередодні сесії ірпінським депутатам передали тисячі вимог від їхніх виборців, які закликали своїх обранців не віддавати голос за фіктивний Генплан.

62-га сесія теж пройшла за сценарієм забудовних ляльководів із театру “Нових облич”. Зранку сесійну залу з чорного ходу заповнили тітушки та адмінресурс, щоб потім не залишилося вільного місця для пересічних громадян.

Тих, хто підійшов до виконкому раніше, до приміщення не впускала муніципальна варта, мовляв, ще не розпочався робочий день. На відео вдалося зафіксували, як у цей час до сесійної зали заходять якісь особи.

О 8-ій ранку, коли в мерії розпочинається робочий день, мунварта двері відчиняти не захотіла. Проте керуючий справами міськвиконкому Дмитро Негреша втягував до приміщення місцевих депутатів.

Смішно, що не впускали й народних депутатів України Павла Кишкаря та Дмитра Лінька, які намагалися зайти разом з громадою. Представники поліції теж скромно топталися на сходах, хоча чудово розуміли, що людям заважають потрапити до громадської установи.

Тітушки “чергували” й на вході до міської ради та сесійної зали, щоб перешкоджати доступу людей. Небайдужій громаді довелося брати приміщення штурмом, унаслідок якого постраждали вхідні двері.

Поліція, яка знаходилася на місці подій, згодом звітувала, що начебто затримала 40 осіб за порушення громадського порядку.

Коли місцеві жителі з боєм зайшли до фойє, то сесійна зала була вже вщент заповнена. У проходах вишикувалися молодики спортивної зовнішності, які не пропускали нікого, нахабно посміхаючись та тихцем штурхаючи своїх опонентів.

Тому прохід довелося брати штурмом. Тітушки організувати шалений опір, трощили апаратуру журналістів. Штурханина переросла у справжню бійку.

Тітухани практично повністю виштовхали людей у фойє. Мунварта мирно спілкувалася з їхніми координаторами. І лише після цього втрутилася поліція, яка витурила із залу агресивних молодиків.

Політичні наперсники від влади перетасували порядок денний сесійного засідання. Тому питання Генплану змістилося з останніх на третє. Його ухвалили 29 депутатів.

Це рішення прихильники “оновлення” зустріли слабенькими оплесками. Натомість від небайдужої громади пролунало “Ганьба” та заклик припинити повноваження зрадників інтересів жителів Ірпеня.