Новини
Технології
За кордоном

Британські фізики вийшли у TikTok

У такий спосіб вони хочуть популяризувати свою професію серед молоді.

Британські фізики вийшли у TikTok - зображення

Британські вчені подалися до TikTok. Як повідомляє Online News, свій канал у молодіжній соцмережі створив авторитетний Інститут фізики в Британії, заснований Лондонським товариством фізиків. Він налічує понад 50 тис. членів по всьому світу.

У такий спосіб вчені хочуть зробити професію фізика більш популярною серед молоді.

Представники цього інституту вдаються до популяризації не вперше. У ХІХ столітті вчені цього навчального закладу влаштовували публічні лекції з демонстрацією фізичних ефектів поважній публіці, що сприяло утвердженню самої професії фізика. Сучасні ж вчені вирішили піти ще далі та найняли популярних "тіктокерів", щоб ті пропагували науку серед підлітків і розвінчували стереотипи про складність цього предмета. Поки що досліди, які записують інфлюєнсери з великою аудиторією, виглядають і справді невигадливо. Герої коротких роликів ходять коробками з яйцями, поливають себе заварним кремом і малиновим сиропом. Проте в інституті сподіваються, що такий формат допоможе привернути увагу юнаків та дівчат до фізики.

Варто зауважити, що на сьогодні лише 8% хлопчиків та 3% дівчаток у середній та старшій школі Англії обирають фізику. Приблизно та ж картина в Уельсі, а в Північній Ірландії ще гірше: там фізику вчать лише 3% старшокласників і 1% старшокласниць. Але звідки тоді взятися новим Ньютонам, Максвеллам, Фарадеям та Резерфордам? Поки що британська фізична наука тримається на "старих резервах", адже, за підрахунками самого інституту, промислове виробництво, засноване на досягненнях фізики, щорічно приносить економіці королівства 177 млрд фунтів стерлінгів, тобто близько 10% ВВП країни.

Нагадаємо, в Японії винайшли телевізор, що передає смак їжі.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.