Новини
Технології
Світ-суспільство
За кордоном

В Японії винайшли телевізор, що передає смак їжі

24.12.2021
Його екран можна спробувати на смак.

В Японії винайшли телевізор, що передає смак їжі - зображення
Фото: Reuters

Японський учений Університету Мейдзі в Токіо Хомей Мішіата разом із групою студентів розробив прототип екрану телевізора, який вміє імітувати харчові смаки, що є ще одним кроком до створення мультисенсорного сприйняття. Винахід має назву Taste the TV («Спробуй телевізор на смак»), повідомляє Reuters.

Всередині пристрою розміщуються з десяток ємкостей зі смаковими добавками, які розпорошуються в особливій комбінації для створення смаку конкретної їжі. Зразок аромату подається на гігієнічну плівку на плоскому екрані телевізора, щоб глядачі мали змогу спробувати його.

Винахідник пристрою впевнений, що в епоху пандемії коронавірусу такі технології можуть покращити способи зв’язку та взаємодії людей із зовнішнім світом. За його словами, мета розробки полягає в тому, щоб дати людям можливість спробувати їжу в ресторані на іншому кінці світу, перебуваючи вдома.

22-річна Юкі Хоу, студентка Університету Мейдзі, продемонструвала репортерам дію пристрою, сказавши екрану, що хоче скуштувати шоколад. Автоматичний голос повторив команду, і струмені ароматизатора розбризкали зразок на плівку.

«Це щось подібне до молочного шоколаду. Він солодкий, як шоколадний соус».

Юкі Хоу

Нагадаємо, у 2022-му Ілон Маск планує почати імплантувати чипи у мозок людей.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.