Новини
Новини Київської області
Новини світу

Brexit: Британія виходить з ЄС


31 січня Велика Британія має вийти з Європейського Союзу (ЄС). Очікується, що країна покине Європейський в 23:00 за Лондоном (1 лютого 2020 року в 01:00 за Києвом).

Вихід з ЄС урочисто відзначать в Лондоні. Прем'єр-міністр Борис Джонсон виступить з телезверненням до нації; перед Біг-Беном зберуться тисячі прихильників "Брекзіта" і будуть відраховувати.
 

Громадське голосування за Brexit відбулося в червні 2016 року, коли 17,4 мільйона людей обрали Brexit. Тобто 52% населення були "за".


Що таке Європейський Союз? ЄС - це економічний і політичний союз, в якому беруть участь 28 європейських країн. Це дозволяє здійснювати вільну торгівлю, а це означає, що товари можуть переміщуватися між країнами-членами без будь-яких перевірок чи доплат.

Велика Британія приєдналася в 1973 р. (Тоді вона була відома як Європейське економічне співтовариство), і вона буде першою державою-членом, яка відмовилася від співпраці.

Що буде з Британією? Після того, як Велика Британія офіційно покине ЄС обом сторонам все ще потрібно вирішити, як виглядатимуть їхні подальші відносини.

Це буде розроблено під час перехідного періоду який починається одразу після дня Brexit і повинен закінчитися 31 грудня 2020 року. Протягом цього 11-місячного періоду Британія продовжуватиме виконувати всі правила ЄС, і його торгові відносини залишатимуться тими ж.

Ілюстративний матеріал із відкритих джерел