Новини
Боярка

Боярка: жителі отруїлися сальмонелою у суші-барі


Фото: Freepik

Двоє осіб у Боярці захворіли на сальмонельоз. Це перший випадок отруєння на Київщині у 2020 році.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області.

Зазначається, місцеві жителі пов'язують своє отруєння із відвідуванням суші-закладу. Симптоми інфекційної хвороби з’явилися у них після вживання суші (асорті), придбаних за послугою «на виніс».

"За епідеміологічними показниками в закладі була неякісна вода, а також у змиві виявили кишкову паличку. Крім того, в закладі проводять неякісну дезінфекцію. На цей момент він закритий. Коли в закладі усунуть всі порушення, вони напишуть нам відповідного листа. Ми проведемо перевірку і вже тоді вирішимо - зможуть вони відкритися чи ні", - інформує відомство.

Наразі триває санітарно-епідеміологічне розслідування з метою з’ясування обставин та локалізації меж осередку захворювання.

До відома. Сальмонельоз – гостре інфекційне захворювання, збудником якого є патогенні мікроорганізми – сальмонели. Відомо більше 2200 типів сальмонел, із яких близько 100 – патогенні для людини.

Факторами розповсюдження сальмонел, як правило, є продукти тваринного походження. Частіше за все захворювання виникає при споживанні інфікованих м’яса і м’ясних продуктів, яєць, особливо коли додаються в різні страви сирими (наприклад, в домашній майонез, соус, крем, пудинг).

Хвороба може проявлятися не одразу. Прихований період при різних кишкових захворюваннях частіше продовжується від 2 до 7 днів. Потім проявляються характерні ознаки захворювання: слабкість, головний біль, блювання, болі в животі, пронос, підвищення температури.

При появі клінічних ознак хвороби слід негайно звернутися до лікаря, це дасть можливість поставити правильний діагноз та отримати своєчасне лікування.

Нагадаємо, як не отруїтися грибами – читайте на "Погляд".